Huawei už nejspíše dokáže vyrábět čipy Kirin ve velkém, plánuje je nasadit

Čipy
Zdroj: Huawei

Huawei a Honor kdysi nepoužívaly žádné jiné čipy než Kirin. Pro Huawei tyto čipy vyrábělo TSMC, které s tím bohužel přestalo poté, co USA uvalily sankce. Od té doby se toho hodně změnilo. V Číně můžete sehnat nějaké telefony s čipy Kirin 710A, ale těch je velmi málo, a ještě ke všemu jsou už docela zastaralé. Už v minulosti některé úniky tvrdily, že se čipy Kirin vrátí, ale až nyní to vypadá konečně na něco konkrétního. Spolehlivý tipster Digital Chat Station na jeho účtu Weibo uvedl, že se oblíbené čipy vrátí, ale pouze pro střední třídu.

Je zřejmé, že se Huawei začal dostávat k lepším technologiím, a tak si může nechat vyrábět ve velkém nové čipy. Můžeme předpokládat, že nové čipy vyrobí čínská společnost SMIC, která je vůbec největším čínským výrobcem polovodičových součástek. Huawei do této společnosti od započetí sankcí investoval již hodně peněz s nejistým výsledkem. Nyní se zdá, že se to začíná vyplácet. Web Huawei Central správně zdůrazňuje nepřítomnost čipů Kirin v nadcházející vlajkové řadě Mate 60. O té se uvádí, že nebude mít Snapdragon 8 Gen 2, ale namísto toho dostane vlajkový procesor od MediaTeku.

Nové čipy Kirin budou založeny na větších procesních uzlech. A to od 12 až do 14 mm. To je bohužel na dnešní dobu málo s tím, že to bylo ideální tak v roce 2020. Je pravděpodobné, že Huawei si takové čipy ještě nějak vylepší, ale těžko se to bude rovnat 6mm čipům, které mají telefony střední třídy dnes.

Ještě minulý rok čínský technologický gigant popíral návrat čipů Kirin. Nemůžeme s jistotou říci, co Huawei dovedlo ke změně názoru, ale nejspíše to bude z ekonomických důvodů a pokroku ve výrobě. Ten se zase může zpomalit, protože po Spojených státech se na Huawei ještě dohodlo Japonsko s Nizozemskem. Obě země zpřísnily vývoz některých produktů souvisejících s výrobou čipů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *