Huawei v modelu Mate 60 představí vlastní procesor

Zdroj fotografie: Huawei

Huawei v posledních letech zažívá těžké časy. Kladl si za cíl být největším výrobcem smartphonů, což se mu na určitou dobu povedlo, ale velmi krátce. Poté, co se dostal na vrchol, tak následoval rychlý sešup dolů a to především kvůli sankcím ze strany Spojených států.

Mnoho lidí předpovídalo Huawei konec, ale nevzdal se, bojoval a nyní má pro nás připravenou řadu Huawei Mate 60. A dle nejnovějších úniků by mohla přijít s funkcí Spirit Island, což má být podobná funkce, jakou má řada iPhone 14 v podobě Dynamic Island.

Za Spirit Island může mnoho lidí čínskou společnost kritizovat, že Apple napodobuje, nicméně, pravdou je, že Apple napodobil Huawei. Čínský technologický gigant se totiž o něco takového pokoušel už s modelem Huawei P40, který byl dávno před řadou iPhone 14. Jediným rozdílem bylo to, že Huawei tomu nedal žádné pojmenování, a tak se to nazývalo prostě „výřez ve tvaru pilulky“.

Návrhy Spirit a Dynamic Islandu jsou si velmi podobné v rámci jejich designu, ale liší se z hlediska použití. V minulosti žádný jiný telefon nevyužíval tak efektivně svou „pilulku“ v displeji tak, jako telefony od Applu. Nyní Huawei přebírá iniciativu s tím, že musí vymyslet funkce, které jej udělají originálním. Teoreticky mohl Huawei zvolit umístění fotoaparátu pod displejem, ale tato technologie je stále nová a očekáváme, že se spíše vyzkouší u levnějších modelů. A poté, co se u levnějších modelů osvědčí, tak se nasadí do těch nejlepších.Další velkou a nečekanou zprávou je to, že minimálně jeden telefon z řady Mate 60 nebude mít procesor Snapdragon. Místo něj by vybraný model mohl dostat procesor od Huawei. Je dobře, že se společnost zkouší postavit na vlastní nohy, ale dělá to spíše ze zoufalství. Nové podmínky totiž ztížily čínským společnostem získávat různé čipy atd. Musíme tedy věřit tomu, že čínský gigant svůj procesor vypiplal do největší dokonalosti.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phone.cnmo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *