Sprostá krádež. Apple ukradl funkci Dynamic Island společnosti Huawei

Apple nebo Huawei
Honor V20 / Zdroj: Huawei

Už je to pár týdnů, kdy Apple představil iPhone 14 Pro a Pro Max, tyto telefony přicházejí s novou funkcí Dynamic Island. Apple tuto funkci představil jako zázračnou novinku, která tady doposud nebyla. Opak je bohužel pravdou, a podle několika technologických webů je tato funkce skutečně vykradená/převzatá/inspirovaná smartphony Huawei.

Než přejdeme k věci, zjistíme, co to vlastně Dynamic Island je.

Společnost Apple převálcovala klasický výřez novým modulem Face ID. Tato hlavová část displeje se skládá z pilířovitého tvaru a jediného otvoru s průstřelem, v němž jsou umístěny senzory face id a selfie kamera. Oba tyto děrované otvory jsou pak umístěny uvnitř maximalizovaného modulu ve tvaru pilulky.

Společnost Apple však projevila svou kreativitu zavedením funkce Dynamic Island, která reaguje na interakci s posledními aplikacemi, přijímání oznámení nebo přehrávání hudby. Plocha pro identifikaci obličeje nyní funguje jako mini hlavní panel s řadou upozornění.

Ukradl Apple funkci Dynamic Island společnosti Huawei?

Před několika lety, konkrétně tedy 26. prosince 2018 představila společnost Huawei smartphone Honor View20 alias Honor V20, což byl první telefon společnosti, který dostal průstřel v displeji. Je pravdou, že to byl vůbec jeden z prvních smartphonů na trhu, který přišel s takovým designem displeje.

To ale není vše, společnost přinesla novou funkci Capsule. Během hovoru telefon generuje na pravé straně předního fotoaparátu animaci ve tvaru kapsle nebo pilulky, která ukazuje délku probíhajícího hovoru.Kromě toho funkce také ukazovala uživatelům držení těla při pořizování selfie z předního fotoaparátu. Později se také kolem průstřelu ukazoval například ukazatel stavu baterie, nabíjení atd.  Funkce byla velmi oblíbená a spotřebitele zaujala. Vývoj dále později nepokračoval, vzhledem k nástupu amerických sankcí na společnost Huawei.

Zdroj: Huawei

Takovým příkladem je Honor V20, který byl uveden na trh před rozdělením společností Honor a Huawei. Svědčí však o významném úspěchu společnosti, která se stala senzací pro zařízení nové generace iPhone.

Ano, víme, že Apple má svůj vlastní způsob, jak dělat věci, a zdokonaluje to, co výrobci Androidu již v minulosti dokázali, ale přesto to vypadá, že Apple vykradl Huawei a představil tuto funkci na modelech iPhone 14 Pro a Max.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.knowledia.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

9 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *