Huawei vyvrací fámy o tom, že by si jeho telefony koupili státníci Ruska a dalších zemí

Zdroj fotografie: Huawei

Huawei je společností, která je především oblíbená na východní straně země, ačkoli i v minulosti byly jeho telefony oblíbené u zemí se vzorem ze Západu. To bohužel skončilo ve chvíli, kdy se Spojené státy na čínského giganta rozhodly uvalit zdrcující sankce, které ho sice nepoložily, ale nadělaly velké problémy.

Nyní se vynořují zprávy o tom, že si snad několik zemí od něj objednalo nové 5G smartphony. Celá kauza se údajně týká Ruska, Saúdské Arábie a Venezuely. Čínská společnost se k tomu vyjádřila jasně, a to když vše kategoricky popřela. Oficiálního prohlášení jsme se dočkali prostřednictvím čínské sociální sítě Weibo, kde je Huawei poměrně hodně aktivní.

V prohlášení stojí, že takovéto fámy postrádají jakýkoli faktický základ a způsobují tím jen zmatek napříč různými sociálními sítěmi. Huawei vyzval širokou veřejnost, aby těmto tvrzením nevěřila a už vůbec nešířila takové neověřené informace. Dále čínský výrobce smartphonů uvedl, že vyzývá všechny uživatele k tomu, aby ostatní nahlašoval, když budou takové informace šířit. Jde poznat, že je zcela nepřípustné, aby se něco takového šířilo napříč internetem.

Prodejní čísla Huawei jdou nahoru

A zatímco Huawei bojuje proti dezinformacím kolujícím po internetu, tak se mu náramně daří na trhu se smartphony. Nové telefony, jako jsou Mate 60 Pro nebo Mate X5 vyvolaly v Číně nebývalý poprask až na takové úrovni, že se chvíli prodávaly za opravdu vysoké ceny. Je zjevné, že 5G uživatele v Číně táhne, což je jenom dobře. Vždyť od 4. do 10. září se Huawei umístil hned na druhé příčce v prodejích smartphonů s podílem 17 % na čínském trhu. Lepší byl jen Honor, který měl prodeje o 0,2 % vyšší.

V poslední době jsme se od čínské společnosti dočkali mnoha produktů s tím, že se s tím začal zvyšovat zase dosah informací. V tuto chvíli to vypadá tak, že společnost americké sankce překonala a jde si stále za svým. Snad se brzy zaměří také na evropský trh, který hraje důležitou roli.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, pandaily.com

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *