Huawei Watch GT 2: Všestranné hodinky, které snad nikdy neomrzí

Huawei Watch GT 2 / Autor fotografie: Adam Vilkus / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Možná si budete klepat na čelo a říkat si „Proč píše recenzi na hodinky z roku 2019, když je téměř rok 2022?“. Odpověď je jednoduchá, za prvé mě to baví a za druhé nyní vyšla řada Watch GT 3, tak by bylo fajn malé srovnání a celkové doporučení. Tohle je recenze po dlouhodobém používání (5 měsíců), tak se pohodlně usaďte a užijte si ji.

Přiznám se, že Watch GT 2 nejsou mým prvním nositelným zařízením v životě. Pár let nazpět jsem měl náramek od Niceboy a taky Huawei Band 4. Specifikace tady vypisovat nebudu, pokusím se je všechny uvést v průběhu textu, co nejpřehledněji.

Obsah balení:

Pro začátek zde máme obsah balení, který je pro Huawei velmi specifický v tom, že téměř nikdy nemáme nic na víc. Proto v balení nalezneme opravdu jen to nejnutnější.

Jako klasicky zde nalezneme kabel USB-A s nabíjecí magnetickou ploškou, která se při nabíjení uchytí na spodní část hodinek. Adaptér zde nehledejte, bylo by zbytečné jej sem dávat, když můžete využít třeba ten od vašeho smartphonu. A na konec, je v balení manuál s důležitými informacemi.

Huawei Watch GT 2 / Autor fotografie: Adam Vilkus / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Vzhled a zpracování:

Všichni víme, že Huawei si velmi potrpí na vzhledu a Watch GT 2 nejsou výjimkou. Když je máte na ruce, tak působí opravdu luxusně a nejeden člověk mi je pochválil. Displej o velikosti 1,39 palce je opravdu fajn a na čtení veškerých zpráv postačí. Je ohraničen lunetou, kterou nelze pohybovat a zároveň je 3D charakteru. Okraje jsou o něco výše než celý „čistý displej“, což je při přejetí prstem po displeji velmi příjemné.

Já osobně používám verzi o velikosti 46 mm a neřekl bych ani, že jsou nějak velké. Přítelkyně mi dokonce řekla, že jí na mé ruce přijdou ještě takové menší, já osobně je nějak nevnímám a těch 41 g (bez řemínku) opravdu není moc znát. Měl jsem možnost je porovnat s 42mm verzí a vlastně je to skoro stejné.

Řemínek je v balení k hodinkám už rovnou plastový s nápisem „Huawei Watch GT“ a je opravdu fajn. Dodnes jsem s ním neměl žádný problém a užívám si ho. Trochu nešťastné je umístění reproduktorů, kdy je Huawei umístil na zadní část hodinek za zápěstí. Když nemáte po ruce mobilní telefon a Bluetooth sluchátka, tak je to asi fajn alternativa. Bohužel, jak to je za tím zápěstím, tak se ty reproduktory poměrně dost tlačí na kůži a velmi to zeslabuje puštěnou muziku. Za zmínku ještě určitě stojí to, že Watch GT 2 nemají ani safírové sklíčko, ale to mi nějak nevadí, jen přeci jsou to levnější hodinky, které se Huawei snažil vyrobit pro každého.

Huawei Watch GT 2 / Autor fotografie: Adam Vilkus / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Displej:

Tuto kategorii jsem už kapku nakousnul v předchozích odstavcích, takže tady se moc dlouho nezdržíme, i když jsou tu zajímavé specifikace, které za zmínku stojí. Samotný displej má rozlišení 454 x 454 pixelů s hustotou pixelů 326 ppi. Jeho světelnost na slunci je opravdu úžasná, kolikrát mi přijde, že má tu světelnost dokonce vyšší i než můj Huawei P40 Pro.

Ciferníků zde nalezneme poměrně dost, pokud by se někomu žádný nelíbil, tak není problém jít do aplikace Zdraví a tam si najít ten svůj. Je tam poměrně dost bohatý výběr z těch zadarmo i těch placených. Já si osobně vystačím s těmi neplacenými.


Nenechte si ujít:


Systém a uživatelské prostředí:

Bohužel systém je zde pouze LiteOS společnosti, který nenabízí nic navíc, narozdíl od HarmonyOS. Nicméně, systém je naprosto plynulý a bez záseků. Za celou dobu používání jsem nezaznamenal jediné vypnutí samo od sebe apod. Popravdě jsem se trochu bál, ale mé obavy byly opravdu liché.

Po rozkliknutí horního tlačítka na vás vždy vyjede menu aplikací, ve kterém naleznete vše potřebné. Můžete si do nich uložit i kontakty a po spárování s telefonem přes Bluetooth vytočit své známé. Já osobně jsem tuto funkci zkoušel pouze párkrát a pokaždé volání proběhlo bezchybně. Druhá strana mě vždy slyšela a já ji, nemám si na co stěžovat.

Co určitě dost lidí může zamrzet, je nemožnost odpovídání na zprávy. Nelze na ně odpovídat přes žádnou aplikaci a můžete si je vždy maximálně přečíst. Já osobně doufám, že s příchodem HarmonyOS se tohle změní. Ano, Huawei Watch GT 2 mají obdržet aktualizaci na HarmonyOS, která se nyní testuje v Číně. Po této aktualizaci by měly být hodinky mnohem „použitelnější“, což mě mrzí. Já si je především vybíral skrz jejich dlouhou výdrž, takhle se bojím, že se rapidně zkrátí a já si je nebudu užívat 10 – 16 bez nabití dní jako doposud.

Teď bych ještě rád vyzdvihnul GPS, která je opravdu přesná a nebojím se říct, že na milimetr. Každou trasu, kterou jdu, tak zaznamená úplně přesně. Např. byl jsem na horách, kde byl špatný signál, hodinky mi psaly, že zaznamenaná trasa může být špatná, ale byla naprosto přesná.

Huawei Watch GT 2 / Autor fotografie: Adam Vilkus / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Sportovní aktivita a sledování zdraví:

Tradicí u Huawei je vysoká přesnost měření snad všeho. Tenhle model není výjimkou, probudím se v noci na dvě minuty a už to vidím na hodinkách, jdu do schodů pár pater a už vidím ten vyšší tep. Jasně, není to úplně dokonalé, ale měl jsem možnost je porovnat s Garmin Venu a ty se Huawei nemůžou absolutně rovnat i přes vyšší cenu. Sice Garmin Venu umí placení apod., ale co se měření týče, tak Huawei naprosto vede.

Každý den mi vyjíždí jiné doporučení, jak bych svůj spánek mohl zlepšit a celkově to je velmi propracované a skvěle nakoncipované. Kromě tepu a spánku hodinky také měří stres a okysličení krve.

A teď trochu kritiky – Huawei mě neskutečně zklamal v tom ohledu, že hodinky nemají sportovní aktivitu fotbal. Nabízí přes 96 sportovních režimů a není v nich fotbal. Ano, můžeme to nahradit během, ale principiálně to pro mě bylo velké zklamání. Protože zde nalezneme třeba sporty typu „sepak takraw“ nebo „latinskoamerické tance“. Tento odstavec bych zakončil převýšením, které je taktéž měřeno velmi přesně.

Výdrž baterie:

Huawei nám garantuje 14-denní výdrž u 46mm modelu. U 42mm modelu by měla výdrž činit pouhých 7 dní a musím říct, že to opravdu sedí. Ze začátku mi hodinky vydržely tak 6 – 9 dní, ale jak si zvykly na můj režim, tak už těch 14 dní běžně dávají.

Co bych vytknul, tak určitě malou výdrž během využívání různých aktivit. Jel jsem na kole 90 km a za tu dobu baterie poklesla o celých 35 %. Jako chápu, že byla zapnutá GPS, ale 35 % mi přijde jako strašně moc.

Cena a dostupnost:

Nyní můžeme hodinky sehnat v několika různých variantách, většinou se cena pohybuje kolem 4000 Kč a pokud nejste opravdu moc nároční, tak se doporučuji podávat ještě na Huawei Watch GT 2e, kterou jsou ještě takovou ořezanou verzí Watch GT 2.

Konečné hodnocení:

Vyplatí se opravdu Huawei Watch GT 2 i v dnešní době? Za mě ano, vyplatí. Huawei na tento model nezanevřel, neustále posílá nové aktualizace a časem se ještě dočká mnoha vylepšení. A teď ještě druhá otázka – vyplatí se Huawei Watch GT 2 nebo 3? za mě osobně bohatě postačí GT 2. Pokud máte dost peněz, tak si raději připlaťte za Watch 3. Kromě HarmonyOS nemá moc, co nová generace nabídnout. Možná časem, ale v tuhle chvíli bych upřednostnil opravdu Watch GT 2 a to nejenom z hlediska ekonomického.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *