Huawei Watch GT2 Pro: Opravdový vrchol luxusu

Zdroj: Svět Huawei

Když před pár týdny Huawei představil nový model hodinek Watch GT2 Pro, tak jsem si říkal, jaká případná vylepšení nabídnou oproti klasické verzi GT2. Přece jenom běžná verze je tady s námi už nějaký pátek a přídavek „Pro“ bude muset mít nějaké opodstatnění.  Měl jsem malinko obavy, jak se Huawei této situace zhostí a dokáže uživatelům nabídnou něco, co si skutečně jméno „Pro“ zaslouží. A díky jejich testování už vím, že obavy neměly žádný důvod.

Nové Watch GT2 Pro mají jediný úkol. A to ten, že vás musí ohromit svým vzhledem na první dobrou, protože tady si někdo dal sakra moc práce, aby jejich design vypadal skutečně prémiově. Vzhled tady skutečně hraje prim a od toho se odvádí i využité komponenty v podobně safíru a titanu. O tom si povíme více v následující recenzi.

Hned na úvod se podíváme na technické parametry.


Huawei Watch GT2 Pro – Specifikace

Rozměry a hmotnost: 46,7 mm x 46,7 mm x 11,4 mm. 52g bez řemínku

Displej: 1,39 palcový AMOLED 454 x 454 HD

Konektivita: Bluetooth 5.1, BLE/BR/EDR

Procesor: Kirin A1 + STL4R9

Baterie: 455 mAh / bezdrátové nabíjení

Senzory: Snímač akcelerometru, Gyroskopický senzor, Geomagnetický senzor, Optický snímač tepové frekvence, Snímač okolního světla, Snímač tlaku vzduchu, Kapacitní senzor

Interní paměť: 4 GB (reálně cca 2,2GB)

Cena: 7999 Kč


Obsah balení:

V balení toho tady moc nečekejte. V krabičce najdete samotné hodinky, uživatelskou příručku, napájecí kabel s koncovkou USB-A/ USB-C a nabíjecí dokovací podložku. Tady nastala příjemná změna, protože Huawei tentokrát (konečně) použil bezdrátové nabíjení, takže i nová podložka je bezdrátová. Většina našich čtenářů se mě během testování ptala, zda se v balení nachází více řemínků. V tomto směru vás musím zklamat, protože žádný náhradní řemínek v balení nenajdete. Samozřejmě je možní si další pásek později přikoupit, protože výměna je samozřejmě možná.

Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a celkové zpracování:

Tady se Huawei opravdu trefil do černého. Pokud se na hodinky totiž podíváte, tak vás jako první uhrane celistvost displeje. Nenajdete tady žádné vystouplé okraje, výrazné lunety nebo displej zahnutý přes okraj. Jednoduše čistá a rovná plocha, která je pastvou pro vaše oči. U těchto typů „klasických“ hodinek mi vadí vystouplá luneta, chápu její opodstatnění, ale vzhledově mi opravdu kazí vzhled každých hodinek. Tady najdeme lunetu jen opravdu nevýraznou, která je pouze naznačena určitými body.

Ale víte, co je tady skutečný skvost? To je safírové sklíčko, které vám chrání úžasný displej a masivní titanové pouzdro, které jen podtrhuje ten elegantní dojem z celých hodinek. Díky safírovému sklíčku a titanovému tělu nemusíte mít strach o nějaké škrábance a různé oděrky. Sám jsem se o tom několikrát přesvědčil při práci.  Pokud hodinky sundáváte pouze v případě jejich nabíjení, tak vás jistě potěší, že baterie vydrží reálně kolem 12-13 dní běžného používání. A s tím se pojí další příjemné vylepšení u hodinek, spodní strana má nově keramický povrch, takže nošení na ruce je o malinko příjemnější, protože tato vrstva je opravdu velmi příjemná na dotyk.  

U tohoto modelu nám také malinko narostla hmotnost a je pravda, že se na ruce lehce pronesou. Ze začátku je na ruce docela cítíte, ale po chvilce už vám jejich váha nepřijde. To samé se týká velikosti, protože při rozměrech 53,6 × 46,7 × 11,4 mm na drobné ruce vypadají lehce komicky. Huawei zde vsadil na jedinou velikost, takže menší dámskou verzi nekoupíte.

Tělo hodinek vám nabídne dvě fyzická tlačítka, která jsou stejně precizně udělaná, jako samotný zbytek hodinek. Malinko mě mrzí, že zde Huawei nevyužil jejich potenciál a pomocí otáčení se mohl uživatel pohybovat po menu. Možná by to pro někoho bylo pocitově příjemnější než klasické scrollování prstem po displeji.

Ani k řemínku nemám nejmenší výhrady. Jeho šířka tuším 22mm je akorát a na ruce vypadá skutečně dobře. Samozřejmostí je možnost výměny pásků jako je tomu i u předchozích modelů.

Displej:

Tady jsem byl velmi mile překvapen. AMOLED displej nabízí hodnoty rozlišení 454 x 454 HD při velikosti 1,39 palce. To ve výsledku znamená jemnost 326 pixelů na palec a v tomto směru nemůžu nic vytknout. Po dlouhé době jsem si skutečně užíval jakoukoliv práci na takto malém a přesto nádherném displeji. Hodinky umí i automatickou regulaci jasu, takže ani přímé sluneční paprsky vám neznemožní čitelnost údajů na displeji. Malinko mě překvapila míra odlesku, které displej hází. Zřejmě to bude způsobeno safírovým sklíčkem, protože například klasický model GT2, tak silné odlesky nemá.

Určitě mi dáte za pravdu, že pokud je skvělé tělo hodinek, tak ciferník musí být taková třešnička na dortu. A tady tomu tak skutečně je, Huawei se v tomto směru výrazně polepšil a jeho aplikace Huawei Health nabízí stovky různých ciferníků. Máte na výběr od nejmodernějších digitálních stylů až po klasické ručičkové ciferníky s římskými číslicemi, které při celkovém designu hodinek jen pod trhují tu už zmíněnou eleganci.

Jako další skvělý bonus u těchto hodinek vidím funkci One Hop, která ovšem ke svému fungování potřebuje NFC. O co se konkrétně jedná? Díky této novince si jakoukoliv vaší vyfocenou fotku nebo i jen uložený obrázek v telefonu proměníte na váš jedinečný ciferník. Stačí si tedy vybrat obrázek, přiložit mobilní telefon k hodinkám a během několika milisekund máte na displeji nový ciferník. Na vás už je pouze zvolení umístění místa číselníku.

Hodinky jsou od prvního zapnutí nastaveny tak, že je displej celou dobu vypnut a jakmile hodinky natočíte na sebe, tak se displej rozsvítí. Tuto funkci jistě znáte i z ostatních hodinek Huawei. Nově ale model Watch GT2 Pro nabízí funkci Always-On, která vám zaručí čitelný čas, kdykoliv se na hodinky podíváte. V režimu Always-On navíc Huawei nabízí speciální ciferníky, které mají menší energetickou náročnost. Bohužel i tak s touto funkcí výrazně klesne doba výdrže baterky přibližně na půlku, takže na nějakých 6-7 dní.

Zdroj: Svět Huawei

Systém a uživatelské prostředí:

V tomhle směru Huawei opět sází na léty ověřený LiteOs a je to asi jeho hlavní nevýhoda. Jsou tu značná omezení, která někomu nemusí vadit, ale časem vás to začne vytáčet. Pokud tedy už máte nějaké předešlé hodinky z dílny Huawei, tak ovládání je téměř totožné a nic nového nenabízí. Bohužel a to stále opakuji je pro mě hlavní nevýhoda instalování aplikací třetích stran. Například věřím, že možnost stažení aplikace Spotify pro poslech hudby by byla příjemnou změnou v užívání hodinek.

Pokud pravidelně čtete náš web, tak jistě víte, že Huawei s touto myšlenkou začíná lehce koketovat a možná se blýská na lepší časy, ale nechci to ještě zakřiknout. Před několika týdny se v aplikaci Huawei Health objevila záložka „Aplikace“ a v ní jsou na vyzkoušení dvě mini hry. „Bližší informace si můžete přečíst ZDE“ Je tedy možné, že se Huawei na spuštění aplikací třetích stran pomalinku chystá a byla by to silná výhoda.

Hodně dotazů během testování mi také chodilo na téma jazyka. A můžete bát v klidu, protože nové Watch GT2 Pro podporují plně český jazyk i s diakritikou.  Takže zobrazené notifikaci jsou krásně čitelné a znaky se zobrazují naprosto správně. To mě přivádí na další problém, a to je nemožnost reakcí na notifikace. Hodinky vám je pouze ukážou, ale pak už není možnost žádné zpětné odezvy a to ani například z před připravené odpovědi.

Srdcem samotných hodinek je procesor Kirin A1, který s provozem samotného systému nemá sebemenší potíže. Ale možná jsem malinko doufal, že nám Huawei předvede aspoň jeho vylepšenou verzi. Procesoru asistuje 32MB RAM, takhle to nevypadá moc, ale věřte, že při užívání to bohatě stačí a vše běží naprosto plynule a bez problémů.

Interní kapacita hodinek je kapitola sama pro sebe. Huawei zde uvádí 4GB, ale celková kapacita je samozřejmě ponížena o velikost systému (Huawei na to předem upozorňuje). Ve výsledku na vás tedy čeká přibližně 2GB vnitřní paměti, to vám na případné nahrání několika písniček musí stačit. Když jsme u těch písniček, tak musím pochválit integrovaný reproduktor. Protože ten vzhledem k velikosti hraje opravdu kvalitně a dost hlasitě. A pokud hodinky budete používat při práci například jako handsfree, tak budete mile překvapení hlasitostí i kvalitou zvuku. Sám jsem se několikrát nachytal přitom, že jsem radši hovor vyřídil přes hodinky, něž abych se natahoval pro telefon.

Zdroj: Svět Huawei

Sportovní aktivity:

Tady opět tleskám, protože Huawei tohle bere opravdu vážně a nabízí stovky sportů a různá měření, které by vás ani nenapadli. Je potřeba předem upozornit, že ne u všech aktivit Vám hodinky budou měřit vše. Protože u některých aktivit vám hodinky měří pouze čas a tep. Je to škoda, ale věřím, že Huawei bude pomocí aktualizací tyto neduhy dále vylepšovat. Určitě oceníte, že když si jdete například zaběhat, tak nemusíte sebou brát telefon, protože hodinky mají integrované GPS a signál vaši trasu měří opravdu přesně. Pokud jste vášnivý turista a máte menší problém s orientací, například jako moje žena. Tak určitě oceníte novou funkci, že pokud se ztratíte, tak podle GPS polohy na hodinkách vás dovede navigovat na začátek vašeho dobrodružství.

Pokud jde o měření vašich zdravotních funkcí, tak vám hodinky nabídnout měření tepu, okysličení krve, měření spánku nebo vám změří úroveň stresu. Malinko mě mrzí, že ještě neumějí změřit EKG, byl by to příjemný doplněk, který už má dneska většina konkurence. Pokud jde o měření spánku, tak tady jsou hodinky opravdu přesné, dokonce mě udivuje, že rozeznají případné vaše probuzení během noci. Po uskutečněném měření vaši noc obodují do určitých kategorií a můžete se přesně podívat, jaký typ spánku máte.

Výdrž baterie:

V této kategorii se na Huawei opravdu můžete spolehnou jako u předchozích generací tohoto produktu. Samotná společnost udává výdrž baterie přibližně 14 dní a opravdu vás neklame. Hodinky jsem měl na test celkem 13 dní a odevzdával jsem je při kapacitě baterie cca 14%, takže věřím, že by ten jeden den ještě asi byl reálně možný.

Kapacita samotné baterie není nikterak zázračná, ale je pravda, že 455mAh na provoz bohatě postačí. A při běžném užívá vás ani nenapadne řešit jakou kapacitu baterie hodinky nabízejí.

Mile mě nově překvapilo bezdrátové nabíjení, protože k nabíjení hodinek nemusíte využívat pouze kolébku, která byla v balení. Ale můžete také využít klasickou bezdrátovou nabíječku, kterou nabíjíte váš stávající telefon. Samozřejmostí je také nabíjení hodinek přes váš mobilní telefon pomocí technologie reverzního nabíjení, které už Huawei nabízí několik let.

Samotná doba nabíjení hodinek je také přívětivá, protože z nuly na 100% kapacity dosáhnete za nějakých 60 minut.

Zdroj: Svět Huawei

Finální hodnocení:

Pokud to vezmu podle sebe, tak jsem byl z hodinek skutečně nadšený. A uměl bych si je představit jako spolehlivého parťáka na své zápěstí. Pokud, ale máte hodinky Watch GT2, tak si myslím, že přechod na tento model pro Vás nemá moc smysl. Pokud pominu vylepšený vzhled, kde safírové sklíčko a titanové tělo je to hlavní, tak ohledně HW se jedná o téměř stejné hodinky. A přechod by pouze z důvodu prestižního vzhledu, než z důvodů nových funkcí.

Stále platí, že výdrž baterky je tady jeden z hlavních prvků výhod. Protože hodinky celých 14 dní nemusíte sundat z ruky a když je potřebujete nabít, tak je sundáte, dáte si například sprchu a máte nabito na dalších 14 dní a nic neřešíte. Tohle je jedna z hlavních výhod, kterou vidím u těchto inteligentních hodinek.

V systémovém prostředí jsou stále silné nedostatky a to si myslím, že bude u většiny lidí rozhodující faktor, že sáhnou po konkurenci. Dneska už si člověk nechce koupit hodinky za necelých 8 tisíc korun a řešit to, že nemůže reagovat ani na sms nebo zprávu z messengeru, případně si pomocí Spotify přehrávat skladbu, která ho zrovna napadne.

Pokud se na to podíváte po stránce designu a zpracování, tak Huawei tady nemá konkurenci. Využití safírového sklíčka, titanového těla a koženého pásku působí opravdu elegantně a nebojím se říct, že tyto hodinka vás skvěle padnou například i k obleku.  Při ceně 7999Kč si myslím, že lépe spravované hodinky v této kvalitě na trhu nenajdete.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *