Buxton BHP 9800: Sluchátka, která vás svým zvukem potěší

Buxton
Nápis Buxton vypadá vážně dobře / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Společnost Buxton vám asi představovat nemusím. Na českém trhu působí už dlouhou dobu a specializuje se především na reproduktory a sluchátka. My si dnes něco řekneme o sluchátkách Buxton BHP 9800, která mě mile překvapila a potěšila. Věřím tomu, že pokud nad těmito sluchátky přemýšlíte, tak vám tato recenze v rozhodování pomůže.


Buxton BHP 9800 specifikace:

Typ sluchátek: Náhlavní

Hmotnost: 255 g

Barva: Černá

Dynamický měnič: 40 mm

Konektivita: Bluetooth 5.0

ANC: Ano

Kapacita baterie: 300 mAh

Doba přehrávání bez ANC: 22 h (50% hlasitost), 19 h (100% hlasitost)

Doba přehrávání s ANC: 15 h (50% hlasitost), 9 h (100% hlasitost)

Doba nabíjení: Cca. něco kolem dvou hodin


Obsah balení:

Obsah balení je takový, jaký výrobce uvádí na svých stránkách. Najdeme v něm hned dva kabely, a to jeden 3,5mm Jack a USB-C dobíjecí kabel. Sluchátka jsem zkoušel dobíjet i pomocí nabíječky s drátem od Huawei a nabíjení rovněž fungovalo. Takže nějaké špatné kompatibility se při nabíjení nemusíte bát, kdybyste si někde kabel od Buxtonu zapomněli. Dále je v robustním balení i vak, který má sloužit k nošení sluchátek. Ten je praktický a věřím tomu, že překvapí nejednoho z vás. Jinak kdyby někomu z vás tento vak nevyhovoval, tak jsou sluchátka příjemná i na krku při nošení. A nakonec, pochopitelně, jsou v balení sluchátka s manuálem, který si lze i stáhnout volně na internetu.

Vzhled a zpracování:

Nemyslím si, že vás tato sluchátka brzy omrzí. Mají poměrně dost funkcí a nevypadají rozhodně zle. Je pravdou, že někoho možná bude mrzet až do očí bijící plast, ze kterého jsou celá sluchátka vyrobena, ale za tu cenu bych řekl, že je to ještě fajn. Barva je černo – stříbrná, takže pro milovníky spíše tmavějších odstínů jsou sluchátka ideální.

Na pravé straně sluchátek naleznete hned 4 tlačítka s tím, že tam není tlačítko pro zapínání či vypínání celého zařízení. To se totiž zapíná pomocí tlačítka sloužícího k přeskakování písniček. Popravdě jsem z počátku nemohl přijít na to, jak sluchátka zapnout, a tak jsem musel využít manuálu, ve kterém jsem se naštěstí vše dozvěděl. Další dvě tlačítka slouží k zesílení či zeslabení hlasitosti. A to poslední slouží k zapnutí či vypnutí ANC. Docela fajn je to, že na sluchátkách nalezneme i diodu, která svítí zeleně, když je ANC zapnuté. Na levé straně nalezneme pouze nějaký ten mikrofon a port USB-C, přes který se sluchátka dobíjí.

Buxton
Velikost si můžete libovolně nastavit / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Na uších sluchátka působí příjemně a lze si je i roztáhnout do velikosti, jakou chcete. V tomto směru bych Buxton ocenil, jelikož to, co ze sluchátek vyjíždí, je z kovu, takže se nemusíte bát nějakého zlomení, jako kdyby to bylo z plastu.

Uživatelský zážitek:

V této pasáži se dozvíte, co by pro vás mohlo být při rozhodování to nejdůležitější. Nejprve bych rád podotknul to, že celou dobu byla sluchátka spárována telefonem vivo X90 Pro a musím říct, že si tato kombinace opravdu sedla. Při zapnutí Bluetooth na telefonu se s ním sluchátka naprosto ihned spárovala. Hlas, který v nich mluví, je mužský, příjemný a má fajn hlášky. Například někdy, když jsem sluchátka vypínal, tak se rozloučila se mnou hláškou „See ya“. To není úplně zvykem u všech výrobců. Mi osobně se tohle líbilo hodně, i když je to spíše taková nepodstatná drobnost na základě, které si sluchátka moc vybírat nebudete.


Nenechte si ujít:


Jestli mi něco přijde jako škoda a promarněná šance, tak rozhodně to, že při zobrazování procent u baterie nevidíte přesnou hodnotu. Je to hodnota, která je zřejmě ukazována jen odhadem, protože vždycky uvidíte jen procenta typu 100 % až 0 % a to po desíti. Takže i když budou mít sluchátka jen 12 %, tak stejně na telefonu uvidíte, že mají 20 %. Než jsem na to ze začátku přišel, tak jsem byl docela zmatený, ale nakonec jsem se s tím dobře vyrovnal.

Poslední a asi ten největší problém se pro mě stal hned první den testování. Zároveň musím zdůraznit, že se to stalo jen jednou a pak už se to neopakovalo. Zařízení jsem zapínal teprve podruhé a najednou nešlo zapnout, tak jsem to zkoušel asi 10 minut různými způsoby a pořád nic, i když dioda svítila zeleně. Věděl jsem tedy, že sluchátka nejsou vybitá, ale i tak nejdou zapnout. Zapojil jsem je do zásuvky na nabíjení a konečně se zapnula s tím, že ukazovala 40 %. Možná tato situace byla dána tím, že předtím jsem je měl 20 minut venku v mrazu nebo tím, že jsem je zapínal teprve podruhé. Každopádně, pak už se to znovu nestalo. Usuzuji tedy, že to byla výjimečná situace a nemyslím si, že by se to dělo i ostatním.

Buxton
Moc bych těmto sluchátkům po designové stránce nevytknul / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Konektivita:

Tady se zdržím velmi krátce. Sluchátka jsou kompatibilní v podstatě s každým telefonem. Nevím, jak by to bylo u ostatních značek, ale s vivem to bylo v pořádku a v tomto směru jsem žádný problém nezaznamenal.

Zvuk a ANC:

Tato sluchátka se zaměřují především na ANC, které zde opravdu funguje, ale výdrž baterie opravdu řádně snižuje. Pokud máte krátké cesty, nebo jste pořád u zásuvky, pak bych v tom takový problém neviděl. Jestliže vás čeká delší cesta nebo delší pobyt mimo elektřinu, tak rozhodně ANC nedoporučuji používat za předpokladu, že si chcete nějaké ty písničky užívat delší dobu. Zvuk byl pro mě stejně kvalitní jak s ANC tak i bez, takže zhoršení kvality v tomto směru opravdu nehrozí.

Buxton BHP 9800 jsem si vyzkoušel v MHD, vlacích na dlouhou vzdálenost či rušném městě. Musím podotknout, že ve všech těchto faktorech si vedla opravdu dobře. Samozřejmě, že v takovém MHD není ten čistý zvuk úplně dokonalý, ale když se vážně zaposloucháte a dáte si ideální hlasitost, tak možná i zapomenete, že v tom autobuse sedíte. Ve vlaku jsem nezaznamenal vůbec žádný problém a rušném městě taky. Například jsem ani neslyšel pípání na semaforu, když jsem dostal zelenou pro chodce. Basy a výšky nejsou vůbec umělé a nezaznamenal jsem ani žádné zkreslení hlasu apod. Jednoduše, jde poznat, že zvuk je pro Buxton opravdu primární, čehož si vážím. Věřím tomu, že to ocení i drtivá většina z vás.

Pravá strana je na tlačítka bohatější než ta levá / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Celkové hodnocení:

Po tom všem bych zařízení asi jen těžko něco vyčítal nějak kriticky. Jen přeci, jediným trvalým problémem v mých očích byla ta špatně zobrazovaná baterie. Zbytek je pro mě zanedbatelný, a když vezmu v potaz fakt, že stojí tato sluchátka jen 1499 Kč, tak si myslím, že se jejich koupě vyplatí. Určitě si teď musíte říkat, že je plno jiných sluchátek, která by se dala v kategorii do 1500 Kč upřednostnit, ale já bych to nedělal. V balení naleznete věci navíc, zvuk je kvalitní a kompatibilita okamžitá. Rozhodně se nebojím vám je doporučit.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Buxton BHP 9800 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *