Dlouho očekávaný krok je nyní realitou. Aplikace Huawei Zdraví už není v Google play

Huawei Zdraví
Zdroj: Svět Huawei

Odstřižení společnosti Huawei od Google už tu máme nějaký ten pátek. Pravdou však zůstává, že i po všech sankcích jste si aplikaci Huawei Zdraví v obchodě Google play mohli v klidu stáhnout. Nyní nastala zlomová situace a aplikaci už tam nenajdeme.

Pro někoho může být šokující, že Huawei Zdraví zmizelo z Google play. Přeci jen tady máme stále tisíce Huawei zařízení, které mají Google služby a tento obchod z dílny Google využívají téměř denně. Na druhou stranu nutno podotknout, že Huawei už několik let uvádělo, ať si aplikací Zdraví stahujete přímo z jejich obchodu AppGallery.

Hlavní důvod byl ten, že od začátku svých sporů přestala společnost Huawei svoji aplikaci Zdraví v Google Play aktualizovat. Snažila se donutit své uživatele, aby přešli na jejich stranu a instalovali své aplikace pomocí AppGallery. Faktem zůstává, že někdy ani například vaše hodinky nemuseli jít s vašim telefonem spojit, pokud jste použili aplikaci Zdraví staženou z Google Play.

Huawei Zdraví – AppGallery je v současnosti jediná cesta

Stačí je připojit k hodinkám Huawei Watch. Pomocí aplikace v telefonu mohou uživatelé spravovat a sledovat svou kondici a další aktivity související se zdravím.  Uživatelé mohou sledovat srdeční tep, sledovat spánek, počítat kroky a další. Je však šokující, že zdravotní aplikace od čínského výrobce není dostupná v obchodě Google Play.

Věříme, že pro mnohé uživatele, kteří spoléhají na Google Play může být tato informace frustrující. Naštěstí není stažení obchodu AppGallery do vašeho zařízení nic složitého a všechno se dá zvládnout během pár vteřin. Stačí si otevřít ve vašem prohlížeči oficiální stránky Huawei, a tam si najít odkaz přímo na AppGallery.

Díky tomuto kroku budete mít jistotu, že vaše aplikace Huawei Zdraví bude vždy aktuální. Určitě také za zmínku stojí fakt, že verze, která byla dostupná v obchodě Google Play byla naposledy aktualizována začátkem roku 2020. Díky této staré verzi aplikace už nepodporovala některé nové produkty, například nové náramky Band 7, případně chytré hodinky Watch Cyber.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *