Huawei znepokojuje USA. Jeho nové tablety jsou v určitých zemích dostupné s neznámým čipem

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei minulý měsíc představil na globálním trhu zcela nový tablet MatePad 13.2 s velkou, jak už jeho název napovídá, 13,2palcovou OLED obrazovkou a vlastním procesorem společnosti Kirin 9000S. Ten nalezneme i na dalších zařízeních, jako vlajková řada Huawei Mate 60 nebo smartphone Nova 12 Ultra.

Čip se osvědčil, a není tedy překvapení, že na něj čínský gigant vsází i na další elektronice. Nicméně web ITHome upozornil na to, že na některých trzích je nový tablet dostupný s neznámým čipem Kirin 9000W.

Neznámým čipem jsou vybaveny tablety v Malajsii, Itálii a Saúdské Arábii. V současnosti není jasné, proč zrovna na těchto trzích se rozhodl Huawei čip Kirin 9000W použít. Rovněž není jasné, v čem se přesně tento čip liší od Kirin 9000S. Nicméně předpokládáme, že bude jen nějakým lehkým způsobem přetaktovaný. Čili jeho výkon se moc nebude lišit od verze 9000S. Všechny ostatní specifikace jsou stejné. Úplné rozuzlení by nám snad jedině přinesl test na jedné z benchmarkových platforem.

Zdroj: Huawei

Tablet má 13,2palcovou obrazovku s rozlišením 2880 x 1920 pixelů, vysokým jasem 1000 nitů, obnovovací frekvencí 120 Hz a poměrem obrazovky k tělu 94 %. Dále je kompatibilní s nejnovějším stylusem od Huawei s nízkou latencí.

Na zadní straně zařízení se nachází 13MP hlavní snímač doplněný o 8MP ultraširokoúhlý snímač. V displeji je poté zabudovaná 16MP selfie kamerka s 3D hloubkovým senzorem pro bezpečné odemykání obličejem. V rámci baterie má tablet velkou baterii o kapacitě 10100 mAh. Má rychlé nabíjení s výkonem 88 W, se kterým se z 0 % na 100 % dostanete během pár minut. Software tvoří nový HarmonyOS 4, který je dostupný ihned po vybalení z krabice.

Nejlepší vysvětlení celé situace by bylo od samotného Huawei. V tuto chvíli bohužel nemůžeme říct, jestli se k tomu čínský gigant vyjádří, ale kdyby ano, tak vás o tom budeme informovat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phoneinto.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *