Huawei, ZTE a BOE spojí své síly, aby nám přinesly selfie kamerku pod skládací displeje

Huawei
Nový Huawei Mate X3 / Zdroj fotografie: Huawei

Selfie kamerky pod displejem nejsou v dnešní době moc časté. První společností, která představila selfie kamerku pod displejem, byla čínská ZTE, ale od té doby jsme se moc smartphonů s touto funkcí nedočkali. Je to především z toho důvodu, že výroba displeje se schovanou selfie kamerkou je nákladnější a méně spolehlivá. Nyní by nové řešení mohlo být na cestě, protože Huawei, BOE a ZTE něco společně chystají.

S nejnovějšími informacemi přišel web Notebookcheck, který uvádí, že se tří čínští giganti spojili pro to, aby přinesli skládací displej se selfie kamerkou pod ním. Hlavní cíl má být vylepšení technologie tak, aby Huawei s jeho skládacími telefony mohl konkurovat Samsungu. Ten už minulý rok přišel s jeho modelem Samsung Galaxy Z Fold 4, který selfie kamerku pod displejem sice měl, ale s mnoha nedostatky. Kamerka údajně pořizuje fotografie pro mnoho lidí až neuspokojivé. Navíc je z některých úhlů stále vidět, takže ne vždy je poznat, že pod displejem vážně je.

Nový ohebný displej údajně vyrobí BOE s tím, že v porovnání se Samsungem má mnoho výhod. Displej má kódové označení Q8 s rozlišením 2480 x 1116 pixelů. To je docela velký rozdíl oproti displeje Huawei Mate X3, který má rozlišení 2496 x 2246 pixelů. Jaký podíl bude mít na výrobě ZTE přesně nevíme, ale očekáváme, že se to časem dozvíme.

Pro mnoho uživatelů je průstřel pro selfie kamerku naprosto nepřijatelnou záležitostí, která narušuje jejich surfování na telefonu. Obzvláště ze začátku displejů nové generace se plno takových odpůrců projevilo. V dnešní době už jich moc nenajdete, protože si na nový trend drtivá většina uživatelů zvykla.

Kamerky pod displejem nejsou prozatím moc spolehlivé především z toho důvodu, že mají špatné výsledné fotografie. To se časem určitě změní. Co na ně říkáte vy? Vadí vám průstřely v displeji nebo byste raději chtěly kamerku pod displejem?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *