Huawei slavnostně odhalil svůj skládací smartphone Huawei Pocket 2. Elegancí a luxusem vás posadí na zadek

Huawei Pocket 2
Zdroj: Huawei

Je to pouze pár hodin, kdy společnost Huawei představila svoji skládací novinku Pocket 2. Jedná se o nejnovější iteraci skládacího telefonu, jehož cílem je zdokonalit uživatelský zážitek díky výkonným specifikacím a podmanivému designu.

Není žádným tajemstvím, že poslední skládací smartphone tohoto typu byl vydán v roce 2021. Tehdy se jednalo o model Huawei P50 Pocket. Nyní konečně přichází novinka o dlouhých 14 měsíců později a nabízí výrazná vylepšení při zachování známé estetiky.

Zdroj: Huawei

Huawei Pocket 2: představení elegantní a rafinované vlajkové lodi

Evoluce designu s rozpoznatelnými kořeny:

Skládací vlajková loď Pocket 2 si zachovává charakteristický dvoukruhový design na zadní straně, když je rozložená, a na přední straně, když je složená. V tomto estetickém prvku je umístěn systém fotoaparátu a kruhový sekundární displej, který nabízí okamžitý přístup k oznámením a základním funkcím, i když je telefon zavřený. Volba kovu a skla/kůže pro konstrukci vyzařuje určitou eleganci, přičemž čtyři barevné varianty uspokojí různé preference. Čínský gigant nabízí barvy jako: Elegantní černá, Rokoková bílá, Tahitská šedá a Taro fialová. Černá a fialová varianta jsou vybaveny veganskou kůží, zatímco zbylé dvě obsahují sklo s jedinečnou strukturou připomínající mramor.

Huawei Pocket 2
Zdroj: Huawei

Výkonný procesor je srdcem telefonu:

V Pocket 2 se nachází osvědčený 7nm výkonný čip Kirin 9000S, který je součástí nejnovější generace vlajkových lodí společnosti Huawei. Tento výkonný procesor je spojen s 12 GB paměti RAM, což zajišťuje plynulý multitasking a bezproblémovou práci s aplikacemi. Možnosti úložiště se pohybují od 256 GB do 1 TB, což vyhovuje různorodým potřebám uživatelů. Proto si nemusíte dělat starosti o nedostatek úložného prostoru. Každý si může vybrat svoji ideální variantu.

Dva LTPO OLED displeje zaručují kvalitní zobrazení:

Čínský gigant Huawei vybavil Pocket 2 dvěma displeji LTPO OLED s rozlišením 1136 x 2690 pixelů. Díky tomu chce svým zákazníkům nabídnout prémiový a výjimečný vizuální zážitek. Hlavní 6,94palcový displej se může pochlubit adaptivní obnovovací frekvencí od 1 do 120 Hz, což optimalizuje zobrazovací plynulost a energetickou účinnost. Dále zvyšuje vizuální komfort díky vysokofrekvenčnímu PWM stmívání s frekvencí 1 440 Hz a 300Hz vzorkovací frekvenci dotyku. Venkovní sekundární 1,15palcový displej s rozlišením 340 x 340 a adaptivní obnovovací frekvencí 1-60 Hz nabízí pohodlný přístup k důležitým informacím.

HarmonyOS 4.0 a dlouhá výdrž baterie:

Telefon běží na vlastním operačním systému HarmonyOS 4.0, který poskytuje zjednodušené a personalizované uživatelské prostředí. Přístroj pohání baterie s kapacitou 4 520 mAh a podporou 66W kabelového, 40W bezdrátového a 7,5W reverzního bezdrátového nabíjení. Zařízení Pocket 2 dále zvyšuje laťku v oblasti odolnosti a může se pochlubit odolností proti vodě a prachu IPX8, takže jej lze bez obav používat v různých prostředích.

Zdroj: Huawei

Fotoaparáty vám ukážou směr:

V kapesním modelu Pocket 2 je pět snímačů, které uspokojí různé fotografické potřeby. Zadní systém je vybaven 50MP primárním fotoaparátem se „super-sensingem“, clonou f/1,6 a OIS, který zachycuje úžasně detailní snímky. Doprovází jej 12MP širokoúhlý senzor, který vám pomůže se zachycením rozsáhlých snímků, dále 8MP teleobjektiv s 3x optickým zoomem a jedinečný 2MP hyperspektrální snímač pro lepší přesnost barev a informace o okolním světle. Na hlavním displeji je k dispozici 10,7MP ultraširokoúhlý fotoaparát pro kvalitní selfie a videohovory.

Dostupnost a cena:

Huawei Pocket 2 byl v Číně uveden na trh za zaváděcí cenu 7 499 CNY (přibližně 24 000 CZK) za 256GB verzi, která se zvyšuje na 8 999 CNY (29 500 CZK) za 1TB model. Prozatím nebylo oficiálně potvrzeno globální uvedení na trh. Vzhledem k předchozím strategiím společnosti se však jedná o možnost, kterou si nenechá ujít. Pokud se bude situace opakovat jako u předchozího modelu, tak se v Evropě modelu Pocket 2 dočkáme za několik měsíců.

Závěr:

Huawei Pocket 2 představuje pozoruhodnou evoluci v řadě skládacích telefonů společnosti Huawei. Kombinuje vytříbený design s výkonným procesorem, pohlcujícími displeji, všestranným systémem fotoaparátů a dlouhou výdrží baterie, což z něj činí zajímavou volbu pro uživatele, kteří hledají prémiové skládací zařízení. Zatímco jeho současná dostupnost je omezena na Čínu, globální uvedení na trh by mohlo rozšířit jeho dosah a dále posílit konkurenční prostředí na trhu skládacích telefonů.

Spíše bude jeho zajímavé srovnání s konkurencí. Jak všichni víme, tak konkurence je v tomto směru už docela daleko a jejich venkovní displeje jsou výrazně větší. Na trhu už máme dost skládacích flipových smartphonů, kde je celá přední strana už téměř pokryta displejem. V tomto směru může Huawei nemile narazit. Podle prvotních zpráv to vypadá, že Huawei u tohoto modelu spíše míří na estetiku a design než na klasické praktické využití. Jaký je váš názor na tento smartphone?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidheadlines.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *