Je to definitivní. Za Netflix si připlatíte

Netflix
Netflix v televizi / Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Už je to delší dobu, co Netflix varoval před zdražováním, a teď je to tady. Uživatelé, kteří sdílí svůj účet s někým jiným, si připlatí. Podle statistik společnosti svůj účet sdílí s někým jiným více než 100 milionů lidí. To je opravdu velké číslo, které způsobuje Netflixu obří ztráty. Celá tato situace se odvinula od ztráty 200 000 uživatelů na začátku tohoto roku, na kterou má velký podíl i sdílení účtu se svými kamarády apod.

Původně se tato nová funkce testovala ve střední a jižní Americe, ale už bude vypuštěna do celého světa. Ředitel produktových inovací společnosti Netflix docela ironicky poznamenal „Je skvělé, že naši uživatelé milují filmy a pořady Netflixu natolik že je chtějí sdílet v širším měřítku.“ Tato situace je ovšem velmi prodělečná pro Netlflix s tím, že ho to poměrně dost omezuje v investování do nových pořadů. Jinými slovy, budete si muset připlatit, abyste mohli služby amerického streamovacího giganta využívat.

V současné době testování probíhá v pěti zemích, kterými jsou Argentina, Salvador, Guatemala, Honduras a Dominikánská republice. Jakmile aplikace na základě polohy zjistí, že se uživatel pokouší připojit v jiném domě, než je zadaná adresa, tak ho poprosí o zaplacení dodatečného poplatku. Zajímavostí je to, že v Argentině je tento poplatek pouhých 1,71 USD, kdežto v ostatních zemích 2,97 USD. Je otázkou, co přesně Netflix touto taktikou zamýšlí, a teprve časem se dozvíme, jaké budou poplatky pro konkrétní země.


Mohlo by Vás zajímat:


Netflix upřesňuje, že tato funkce nebere rozdíl v rámci elektroniky, takže nepozná rozdíl v notebooku, smartphonu nebo tabletu. V případě, že je uživatel na dovolené, má možnost používat svůj účet po dobu dvou týdnů bez placení jakýchkoli dalších poplatků za předpokladu, že váš účet již nebyl na tomto místě dříve používán. Tuto službu je možnost využít vždycky jednou ročně.

Uživatelé také mohou spravovat svůj domov, přidávat či odebírat místa. Celá služba na mě působí opravdu zle a hodně nedomyšleně. Nemyslím si, že se potká s úspěchem, a spíše jen odradí další uživatele.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *