iPhone 14 Pro letos pod stromečkem zřejmě nebude. Apple má neuvěřitelný problém s výrobou

iPhone 14
Smartphone od Applu / Autor fotografie: Kropekk_pl / Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud máte v plánu někoho na Vánoce obdarovat iPhonem, tak byste měli vykoupit to, co mají ještě společnosti na skladu. Pokud se totiž bude situace vyvíjet tak, jako doposud, tak se pravděpodobně várky nejnovějšího iPhonu 14 Pro nedočkáme.

Minulý týden vypukly násilné protesty v primárním výrobním závodě Apple iPhone v čínském Zhengzhou. Kvůli obavám z Covidu-19 se tisíce zaměstnanců pokusily opustit továrnu. Nicméně v posledních dnech přibývá střetů mezi policisty a dělníky. Na sociálních sítích koluje plno videí která ukazují produkční pracovníky, jak se násilím snaží dostat z továrny ven. Od té doby Čína vydala řadu celostátních omezení. Každopádně se zdá, že část populace se jim rozhodla vzdorovat. Jinými slovy, výroba modelu 14 Pro je zastavena, protože se v Číně děje až moc nepořádku a pracovníci odmítají pracovat. Chtějí za svými rodinami domů.

Mnoho webů již před pár týdny uvádělo, že čas ke koupi nejnovějšího chytrého telefonu iPhone se krátí. A to kvůli tomu, že výroba byla zastavena a dodací lhůty se výrazně prodloužily. Podle webu Applu nebudou iPhone 14 Pro Max a 14 Pro dodány dříve než 28. prosince, což je už pár dní po Vánocích. Ještě horší je, že chytré telefony Pro Max budou k dispozici až začátkem ledna 2023. Na druhou stranu modely 14 a 14 Plus budou k dispozici tento nebo možná příští týden. Z nejnovější řady iPhone 14 uživatele baví pouze iPhone 14 Pro Max a iPhone 14 Pro. Dva zbývající modely – iPhone 14 a iPhone 14 Plus nepřišly s žádnými vylepšeními, což se podepsalo i na jejich tržbách.

Předpokládáme, že dodací lhůty pro model 14 Pro a 14 Pro Max se budou i nadále prodlužovat. V Číně to prozatím vypadá tak, že se situace v nejbližší době nezmění. Apple se pravděpodobně bude snažit zvýšit výrobu chytrých telefonů v Indii. Poptávku však téměř určitě neuspokojí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *