iPhone není tak bezpečný, jak si někteří mohou myslet

Apple
Logo Applu / Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Když se v rámci smartphonů řekne pojem „ochrana osobních údajů“, tak si většina z vás vybaví Apple, protože je to právě on, kdo si na ochraně vašich údajů zakládá, ale kde je skutečná pravda? Je vůbec možné, aby jej někdo zpochybnil? Zřejmě ano, jelikož dva vývojáři nám poskytli nové informace, které zpochybňují prohlášení o ochraně osobních údajů na systému iOS. Ukazuje se, že tvrzení amerického giganta nejsou tak pravdivá.

V centru nových informací je identifikátor adresářové služby, zkráceně DSID. Každý uživatel iCloudu má jedinečné ID, které umožňuje majiteli iPhonu připojit se k analytickým datům Applu. S tímto slovním spojením se může nový uživatel setkat již při prvním nastavování systému. Výrobce se na začátku ptá, zda chceme sdílet svá analytická data s Applem k tomu, aby je mohl použít k vytváření nových služeb a produktů. Po odsouhlasení tohoto tvrzení výrobce přiřadí DSID vašemu účtu.

A o co jde? Apple tvrdí, že nashromážděná data nelze použít k identifikaci uživatele. Dva bezpečnostní experti však objevili a rovnou zveřejnili data, která zpochybňují tvrzení společnosti. Podle Toma Myska je DSID spojeno s účty iCloudu, což společnosti Apple umožňuje přiřadit nashromážděná data ke konkrétnímu uživateli. K iCloudu máte spojené vaše jméno a e-mail, což vše tvoří vaše ID. To znamená, že společnost zobrazuje aplikace pro každého uživatele, který DSID odsouhlasil. Bezpečnostní experti navíc uvádí, že neexistuje způsob, jak tuto věc zastavit.

Po léta nastavuje iPhone standard pro bezpečnost a soukromí uživatelů. Můžeme to vidět na příkladu toho, že drtivá většina státníků a známých osobností používá právě iPhone. Apple dokonce odmítl v roce 2020 pomáhat FBI při odemykání iPhonu. Bude určitě zajímavé sledovat to, jak cupertinská společnost bude na tohle obvinění reagovat. Apple by měl místo zavádění převratných funkcí chránit soukromí majitelů iPhonů, což se v tuto chvíli zřejmě úplně neděje.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *