iPhone 15 Pro Max: Výkon není špatný, ale konkurenční smartphone s Androidem ho v testu nečekaně rozdrtil

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Apple

Nejnovější iPhone 15 Pro Max, který se na trhu objeví 22. září, se již objevil v databázi AnTuTu. Dosáhl pozoruhodného skóre 1 641 883 bodů. Znamená to impozantní 11% nárůst ve srovnání s jeho předchůdcem, iPhonem 14 Pro Max, který dosáhl 1 474 011 bodů.

iPhone 15 Pro Max testovaný v AnTuTu

Když však rozšíříme pohled na zařízení se systémem Android, je zřejmé, že dominance společnosti Apple z hlediska výkonu není tak výrazná jako dříve. Abychom to uvedli na pravou míru, OnePlus Ace 2 Pro, velký konkurent systému Android, překonal iPhone 15 Pro Max, když v benchmarku AnTuTu získal 1 648 735 bodů. Ve skutečnosti si právě tento model vybojoval první místo v žebříčku vlajkových lodí AnTuTu za měsíc srpen tohoto roku.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Antutu

Tento posun v konkurenčním prostředí naznačuje, že soupeři společnosti Apple se blíží k jejímu kdysi dominantnímu náskoku v oblasti výkonu chytrých telefonů. I když je iPhone 15 Pro Max bezpochyby výkonným zařízením, ve srovnání s nejnovějšími nabídkami z tábora Androidu už nemá takovou dominanci. Tento vývoj tak připravuje půdu pro ještě ostřejší bitvu na vysoce konkurenčním trhu chytrých telefonů, kde se v honbě za technologickou převahou počítá každý bod ve výsledcích benchmarků.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Antutu

Procesory společnosti Qualcomm už plně v oblasti výkonu dohání procesory od společnosti Apple. Navíc jsme svědky stále lepší a lepší optimalizace systému Android. To dopomáhá k nárůstu výslednému výkonu a díky tomu tu máme situace jako je tato. Jak bude Apple na tuto situaci reagovat zatím není jasné, pravdou je, že v oblasti výkonu už toho oproti konkurenci, ze systémem Android moc nenabízí.

Je také nutné si uvědomit, že testovaný smartphone, který porazil nejnovější iPhone stále ještě obsahuje „starý“ procesor Snapdragon 8 Gen 2. Až bude letos odhalen nejnovější model Snapdragon 8 Gen 3, tak se dá očekávat, že téměř všechny vlajkové lodě s Androidem v oblasti výkonu porazí nejvýkonnější iPhone 15 Pro Max.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ixbt.com, fonearena.com

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hodnocení: 7

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *