iPhone 15 sice dostane USB-C, ale přenos dat a nabíjení bude žalostně pomalé

iPhone 15 sice dostane USB-C, ale přenos dat a nabíjení bude žalostně pomalé
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Očekává se, že Apple letos přejde u všech modelů iPhone 15 na porty USB-C. USB-C je univerzálnější a efektivnější než Lightning, ale u standardních modelů iPhone 15 a iPhone 15 Plus nemusí dojít ke zlepšení rychlosti přenosu dat. Dokonce bude omezena i rychlost nabíjení.

Pomalý kabel USB-C pro iPhone 15/15 Plus

Podle úniku informací od společnosti Apple Majin Bu budou standardní modely iPhone 15 dodávány s kabely USB-C, které jsou omezeny na rychlost USB 2.0, což je 480 MB/s. To je stejná rychlost jako u Lightningu. A stejné bude i nabíjení, omezené na 20 W.

Zatímco standardní modely údajně podporují pouze rychlost USB 2.0, modely iPhone 15 Pro by měly podporovat mnohem vyšší přenosovou rychlost, která už koresponduje s USB-C.

Podle analytika společnosti Apple Ming-Chi Kuo by modely iPhone 15 Pro mohly podporovat „přinejmenším“ USB 3.2 nebo Thunderbolt 3, které mohou nabídnout přenosovou rychlost až 40 Gb/s.

To je výrazně vyšší rychlost než 480 Mb/s, kterou nabízí rozhraní USB 2.0. Modely iPhone 15 Pro tak budou moci přenášet videa a další velké soubory mnohem rychleji než standardní modely iPhone 15.

Zprávy navíc naznačují, že každý iPhone 15 bude dodáván s tlustším a odolnějším opleteným nabíjecím kabelem USB-C, který je o 50 % delší než kabel Lightning dodávaný se současnými modely iPhonu. Kabely prý budou také barevně sladěné s novými barvami iPhonů, mezi které mohou patřit černá, bílá, žlutá, modrá a oranžová.

Únik informací také naznačuje, že nový iPhone nebude na svém nabíjecím kabelu USB-C vyžadovat certifikační čip Made for iPhone (MFI). To je v rozporu s předchozími zvěstmi, že Apple omezí nebo přiškrtí rychlost přenosu dat u kabelů, které nemají certifikaci MFI.

Jaký postoj máte k této obchodní strategii společnosti Apple? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, notebookcheck.net

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *