iPhone 16 by se mohl vrátit ke starému rozvržení fotoaparátů

Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Apple moc často design svých smartphonů nemění a modulů zadních fotoaparátů už vůbec. Nicméně, nemůžeme popřít, že řada iPhone 11 přišla se zásadní změnou. Americká společnost si pohrála se snímači a celkově ten design začal být hned o něco více zajímavý. Nicméně od řady iPhone 13 se drží vesměs pořád toho stejného a nejnovější informace to jen potvrzují. iPhone 16 sice dorazí se změnou, která ale pro většinu uživatelů nebude znamenat skoro nic.

Konkrétně jde o to, že v tuto chvíli se pro uživatele těžko rozlišují standardní modely a modely Pro, které se tím pádem ničím nevyznačují. To si Apple zřejmě uvědomil a rozhodl se pro změnu. Podle úniků bude mít standardní varianta vertikální uspořádání namísto diagonálního. Vrátí se tedy k rozložení fotoaparátů stejnému jako měla řada iPhonu 12.

iPhone
Zdroj: Apple

V tuto chvíli má diagonální rozvržení fotoaparátů celá řada iPhonu 13, iPhonu 14 a měla by ho mít i řada iPhonu 15. Pokud jsou informace pravdivé, tak iPhone 16 bude něco staronového. Jeho uvedení očekáváme v září 2024, takže se toho může ještě hodně změnit. Změna by se neměla týkat modelů Pro, které budou mít stejné rozvržení jako doposud.

iPhone 15 k nám dorazí s novými funkcemi, mezi které patří především USB-C. K tomu společnost se sídlem v Cupertinu donutila EU, jinak bychom se takového rozhraní pro nabíjení v letošní řadě ani nedočkali. Model 15 Pro by mohl podražit až o 20 %, zatímco základní iPhone 15 pouze o 12 %. Na vině je složitá výroba 3nm procesorů, které si vyžadují těžší práci než ty předchozí, a tak je otázkou, jak na tom bude iPhone 16.

Na příští rok toho americký gigant plánuje poměrně hodně. Měli bychom se konečně dočkat skládacího zařízení v podobě iPadu a rovněž i nových procesorů, které vyrobí TSMC. Já sám jsem na to zvědavý a věřím tomu, že nejsem jediný. Líbí se vám plány Applu nebo byste uvítali ještě něco dalšího jako čtečku otisků prstů, kterou iPady mají a iPhony ne? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *