Apple může změnit odvětví skládacích smartphonů. Jeho patent odhaluje značný pokrok oproti konkurenci

Apple
Autor: Touka_hogimoto / Zdroj: Pixabay

Trh s mobilními telefony se skládací obrazovkou zaznamenal v posledních dvou letech raketový růst. Velkým problémem mobilních telefonů se skládací obrazovkou jsou však zřetelné záhyby, které tyto přístroje mají. Tento problém trápí každý skládací telefon, který je v současnosti na trhu.

Většina mobilních výrobců proto delší dobu investuje nemalé finanční prostředky na tento problém. Stále se najde velká část zákazníků, kterou tento znatelný ohyb odrazuje od nákupu skládacího smartphonu. Na internetu se právě objevil zajímavý náhled z Úřadu Spojených států pro ochranné známky a patenty (USPTO). Z náhledu vyplývá, že společnost Apple si nedávno zajistila patent na skládací telefon. Klíčovou prodejní vlastností tohoto patentu je, že umožňuje, aby se oblast záhybů sama zacelila a zpevnila.

Americká společnost Apple pracuje na nové metodě, díky níž se záhyby samy zacelí pomocí tepla, světla, elektrického proudu nebo jiných druhů vnějších podnětů. Díky této technologii se nesmírně sníží také riziko, že se skládací obrazovka omylem poškodí při špatné manipulaci.

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Apple s vydáním skládacího smartphonu nespěchá

Apple se zatím oficiálně nevyjádřil k jeho postoji na skládací smartphony. V současnosti pomocí této patentované konstrukce, která umožňuje případnému zařízení se skládat přes pant, budou moci uživatelé získat mnohem větší obrazovku v jednom malém zařízení. Přenášení ohebného zařízení by mohlo být usnadněno použitím pružného krytu obrazovky na části pantu, umístěného mezi první a druhou tuhou částí krytu displeje.

Společnost Apple také hodlá přidat na obrazovku tenkou vrstvu samoregenerační technologie, aby vylepšila použitelnost moderních produktů a snížila riziko poškrábání a promáčknutí. Samoregenerační vrstva může být vytvořena na celé vrstvě displeje nebo pouze v jeho pružných oblastech.

Pro zvýšení pružnosti může mít krycí vrstva displeje ve své pružné části elastomerovou vrstvu. Pomocí vnějších podnětů, jako je teplo, světlo a elektrický proud, se může tělo následně samo zacelit.Jaké jsou zatím domněnky o skládacím Apple telefonu?

Společnost Apple je známá svými inovativními produkty a nejnověji se hovoří o skládacím telefonu. Pověsti kolem skládacího iPhonu se objevují již delší dobu a zdá se, že na něm společnost konečně pracuje. V této části probereme vše, co zatím víme o skládacím telefonu od společnosti Apple.

Datum odhalení skládacího Apple zařízení?

O datu vydání skládacího iPhonu se diskutuje již delší dobu. Podle předchozích zpráv, které na webu kolují už od roku 2021 tušíme, že skládacího iPhonu se dočkáme nejdříve v roce 2023-2024. Nedávné zvěsti však naznačují, že by skládací iPhone mohl být uveden na trh skutečně v tomto roce. Největší informace přináší „insider z oboru“, který tvrdí, že Apple plánuje uvést 8palcový skládací iPhone do konce roku 2023. Zpráva rovněž naznačuje, že Apple pracuje na skládacím tabletu.

Displej

Podle zprávy Ming Chi Kuo tvrdí, že první skládací iPhone bude mít obrovský displej o velikosti 8 palců. To by bylo více než u Galaxy Z Fold 4, který po rozložení nabízí 7,6 palcový displej. Zpráva také naznačuje, že Apple pracuje na skládacím telefonu, který se orientací podobá Galaxy Z Flip 4 a Moto Razr.

Design

Design skládacího iPhonu je stále záhadou. Existují takové zprávy, které naznačují, že zařízení bude mít skutečně skládací klasický displej. Jiné zprávy však zase tvrdí, že toto zařízení bude mít dva samostatné displeje oddělené tenkým pantem. Zpráva také naznačuje, že nabídka společnosti Apple by mohla být nejdokonalejší verzí skládacího zařízení, jakou jsme dosud viděli.

Patenty

Společnosti Apple bylo uděleno několik patentů týkajících se skládacích zařízení. Poslední dvojice patentů, které Apple získal se týká odolných skládacích displejů a skládací obrazovky s texturovanými ohebnými plochami. Tyto patenty se nezmiňují konkrétně o telefonu, takže Apple by mohl uvažovat i o skládacím tabletu.

Soupeření

Skládací telefony rychle vstupují do svého zlatého věku a k již populárním modelům společnosti Samsung se přidávají zajímavé produkty společností Huawei, Motorola, Xiaomi, Oppo a Honor. Všichni víme, že tito výše zmínění výrobci telefonů stále ještě nevyřešili některé větší problémy, se kterými se skládací zařízení potýkají, jako je výdrž displeje a životnost baterie. Je nasnadě, že nabídka Applu by mohla být tou nejdokonalejší verzí skládacího telefonu, jakou jsme zatím viděli.

Zvěsti kolem skládacího telefonu Apple se objevují již delší dobu a zdá se, že na něm společnost konečně pracuje. Datum vydání skládacího iPhonu by mělo být v roce 2023 a zařízení by mělo mít obrovský displej o velikosti 8 palců. Konstrukce skládacího iPhonu je zatím tajemstvím, ale Apple má schváleno několik patentů, které se ke skládacím zařízením vážou. Konkurence na trhu skládacích telefonů je tvrdá. Bude zajímavé sledovat, zda se Apple dokáže případně prosadit i v této kategorii.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *