Stydíte se za svůj telefon s Androidem? Většina mladých lidí ano

Android
Smartphone Xiaomi ležící na stole / Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Deník The Financial Times nedávno provedl průzkum, který odhalil překvapivý trend mezi Američany narozenými mezi lety 1996 až 2012. Tato generace lidí je rovněž známá jako Gen Z a je považována za nejrozmanitější a největší v historii. Vlastní až 34 % iPhonů ve Spojených státech. Nové zjištění je poměrně významné, ale zase ne tolik překvapivé. Co se týče výrobců telefonů s Androidem, tak v USA vede Samsung s pouhými 10 %.

Průzkum ukázal, že mnoho mladých lidí se bojí toho, že budou vyloučeni z kolektivu kvůli tomu, že nemají iPhone. Primárním důvodem je uzavřený operační systém Applu. Většina dotazovaných uživatelů iPhone uvedla, že by se cítili trapně, kdyby se jejich zprávy v iMessage zobrazovaly zeleně namísto modré barvy. Dá se to považovat za jakousi diskriminaci uživatelů telefonů s Androidem a řekli bychom, že takové rozlišování je opravdu zbytečné.

I to je důsledek toho, že mnoho mladých lidí upřednostnilo iPhone před Androidem. Vyhnuli se tím stigmatu se zelenými bublinami. Nicméně, mladí uživatelé nejsou jediní, kteří tohle řeší. Už i společnost Google spustila několik kampaní, ve kterých naléhala na to, aby bylo iMessage kompatibilní s protokoly zasílání zpráv třetích stran. Apple to však nechává být.


Nenechte si ujít:


Nepřekvapivým výsledkem je i to, že lidé s mobilním zařízením od Applu si také častěji kupují produkty americké společnosti jako MacBook, Apple Watch nebo AirPods. Na každých 100 iPhonů globálně připadá 26 iPadů, 17 Apple Watch a 35 párů AirPods. Naproti tomu Samsung ve stejné statistice prodává pouze 11 Galaxy Tabs, 6 Galaxy Watch a 6 Galaxy Buds.

Trend v podobě kupování iPhonu mezi mladými však neplatí pouze pro Spojené státy, ale také pro Evropu. Analytická společnost Canalys zjistila, že 83 % uživatelů telefonů od Applu v Evropě mladších 25 let plánuje nadále používat chytré telefony amerického giganta. Naproti tomu méně než polovina uživatelů Androidu plánuje i dále používat zařízení s operačním systémem Android.

Bohužel podobné situaci čelíme i v Evropě. Mnoho lidí se bojí vyloučení z kolektivu, a tak si raději koupí iPhone, aby zapadli do „party“. Sám jsem se s tímto už několikrát setkal. A co vy? Stydíte se za to, že máte telefon s Androidem? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *