iPhone opět zklamal? Kvalita příjmu internetu v iPhonu je mnohem horší než u vlajkových lodí se systémem Android

iPhone
Zdroj fotografie: Apple

Díky novému testu redaktorů z čínského blogu Mydrivers, se přišlo na zajímavé technologické zjištění. Nejnovější vlajková loď společnosti Apple, konkrétně smartphone iPhone 13 má výrazně horší kvalitu příjmu signálu pro mobilní internet než ostatní vlajkové smartphony.

Redakce si všimla, že hraní na mobilním telefonu ovlivňují problémy se signálem sítě. Pokud je signál relativně dobrý, většina chytrých telefonů nebude mít problémy. Pokud je však signál relativně špatný, projeví se rozdíl v síle jednotlivých mobilních telefonů.

V reakci na tento problém připravili několik nejnovějších smartphonů k testování. Mezi testovanými smartphony jsou tentokrát OnePlus 10Pro, iPhone13, Redmi K50 a Motorola X30, tedy čtyři populární a nejprodávanější mobilní telefony.

iPhone 13 prohrává s OnePlus 10 Pro, Redmi K50 a Motorolou X30 z hlediska kvality síťového signálu

Nejprve je testovacím prostředím oblast vzdálená od veřejného WIFI hostitele v klasické kanceláři. To znamená prostředí se špatným signálem. Protože zjistili, že při testu v běžném prostředí kancelářské oblasti je rozdíl ve schopnosti příjmu signálu sítě čtyř mobilních telefonů v podstatě stejný a není zřejmý. Proto v dalším testu změnili testovací prostředí na oblast se slabším signálem.

Metodou tohoto testu signálu je hraní tří her: „League of Legends Mobile Games“, „Peace Elite“ a „Call of Duty Mobile Games“ a testování rychlosti otevření hry, respektive herního zážitku. V testu redakce kontroluje herní scénu, aby zjistila, zda mobilní telefon může normálně hrát i v prostředí WIFI se slabým signálem.Výsledkem je, že ačkoli je iPhone 13 mezi těmito mobilními telefony nejdražší. Z hlediska hardwarového výkonu je skutečně silnější než ostatní mobilní telefony. Včetně optimalizace her, stejně jako odladění výkonu, které zabraňuje výraznému zahřívání mobilního telefonu a podepisuje se kladně na výdrži baterie. Z hlediska signálu je však iPhone 13 nepochybně nejhorší.

Pokud tedy máte doma dobrou WIFI a používáte ji v podstatě jen ke hraní her. Pak můžete být s modelem iPhone 13 v klidu. Pokud často hrajete hry venku nebo pokud je signál WIFI slabý. Zážitek z hraní her na iPhonu 13 bude kvůli signálu značně omezený, a budete mít problém s načítáním hry a případnou herní odezvou.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *