Nové telefony od Huawei mohou dorazit s 5G čipy

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei už má dlouhodobě problémy se Spojenými státy, které nakonec vyústily v několik velkých omezení. Ta se týkají využívání Google služeb či používání různých hardwarových součástek. Zatímco s alternativou pro Google si na globálním trhu ještě neporadil, tak v rámci hardwaru dělá výrazné pokroky. O čemž svědčí nejnovější čipy Kirin, které podporují technologii 5G. To bylo v předchozích téměř třech letech neslýchané. I proto všechny překvapilo, když Huawei představil svůj vlajkový telefon Mate 60 s 5G připojením.

Nyní je na řadě střední třída v podobě očekávané řady Nova 12. U ní se spekuluje, že základní model obdrží Kirin 8 s 5G s tím, že verze Pro bude mít Kirin řady 9 s 5G. Předpokládáme, že by se mohlo jednat o tentýž čip z řad, který využívá Mate 60. Nicméně konkrétní detaily ještě nejsou potvrzeny. Jsou to pouze informace, které na čínské sociální síti Weibo sdílel leaker Digital Chat Station.

Další důvěryhodné zdroje uvádí, že Nova 12 získá některé exkluzivní funkce, které nenabídne ani vlajkový Snapdragon 8 Gen 3. Je to díky exkluzivitě a tomu, že čipy Kirin jsou určeny pouze pro zařízení Huawei. Podobně to má Google s jeho procesory Tensor, které mají rovněž exkluzivní funkce v porovnání s konkurencí. Jednou z exkluzivních funkcí by mohla být satelitní konektivita, kterou Huawei hojně nasazuje poslední dobou do svých smartphonů.

Huawei chystá zajímavé telefony

Nadcházející model Nova 12 by mohla získat 60MP selfie fotoaparát s tím, že na zadní straně bude mít trojitý modul fotoaparátu. V tom se bude nacházet 50MP hlavní snímač, 12MP ultraširokoúhlý snímač s podporou makra a 50MP teleobjektiv. O výdrž se postará 4800mAh baterie s 66W rychlým nabíjením.

Verze Pro se nebude lišit jenom v čipu, ale také baterii. Tu bude mít o 100 mAh větší s tím, že i její nabíjení bude 88W. Očekáváme, že oba modely budou představeny v prosinci tohoto roku. Musíme poznamenat, že dostupnost čipů Kirin je značně omezená, a tak není jisté, jak celou situaci nakonec čínská společnost vyřeší.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, weibo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *