Skládací telefony jdou na dračku. Huawei se stal jejich králem i přes sankce ze strany USA

Skládací telefony
Zdroj fotografie: Huawei

Když byl před pěti lety představen první skládací telefon, tak mu moc lidí šanci nedávalo. Avšak pět let uběhlo jako voda a my máme pro vás potěšující novinky. Skládací telefony totiž konečně začaly nabírat na největším trhu s telefony na síle, a to konkrétně v Číně.

Podle analytické společnosti CINNO Research se podíl na trhu skládacích smartphonů zvýšil o 72 % na základě meziročního srovnání. Pro někoho může být růst překvapivým, jelikož prodeje telefonů již jedenáct kvartálů za sebou klesají, ale to naštěstí neplatí pro všechny druhy chytrých zařízení.

Samsung až třetí

Na čínském trhu vždy vedl Huawei, což se začalo měnit až ve chvíli, kdy na něj byly uvaleny sankce. Čínská společnost už nebyla schopná čelit konkurenci a své místo přenechala jiným. Ovšem jiný příběh má odvětví skládacích telefonů. Tam totiž Huawei bezkonkurenčně vede na prvním místě v prodejích za první polovinu tohoto roku.

Nejvíce mu k tomu pomohlo vydání Huawei Mate X3, který se chlubí skvělými specifikacemi a kvalitním softwarem. Na druhé pozici je překvapivě Oppo. Tedy, v Číně to úplně překvapivé není, ale pro globální zákazníky nejspíše ano. Zatímco Samsung ovládá vesměs všechny trhy se skládacími telefony, tak na tom čínském se mu prorazit nepodařilo. Je totiž až na třetí pozici v prodejích.

Avšak je možné, že se to na konci roku ještě změní, protože společnost představila Z Fold 5 a Z Flip 5 až ve druhém pololetí tohoto toku. Čtvrté, páté a šesté místo je obsazeno v tomto pořadí: Vivo, Honor a Xiaomi.

Celkový podíl na trhu je pak o něco méně překvapivý. Huawei má 50 %, Samsung 40 % a Honor něco kolem 8 %. Zbytek tvoří ostatní telefony. Nicméně očekáváme, že se časem bude žebříček více měnit vzhledem ke zvýšeným prodejům skládaček. Zajímavostí je, že Huawei vede, ačkoli jeho skládací telefony přesahují průměrnou cenu 1383 USD. Takto můžeme poznat, že má opravdu věrné fanoušky, kteří se ho jen tak nevzdají.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *