Jak získat nejnovější EMUI 12? Většina Huawei uživatelů postupuje špatně

EMUI 12
Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Společnost Huawei nedávno začala uvolňovat EMUI 12 pro běžné uživatele. Nejvyšší modely řady Huawei P40, Mate 40 Pro, Mate 30 Pro a řada P40 lite jsou prvními, které dostanou tento upgrade softwaru prostřednictvím klasické aktualizace softwaru OTA.

Nutno říci, že není podmínkou, že se vám aktualizace nabídne sama. Bývá pravidlem, že velké množství uživatelů už mají nabídku na případný update v telefonu několik dní, a ani o tom nevědí. Proto je lepší, když se občas sami podíváte, zda nemáte v telefonu připravený nějaký aktualizační balíček. Jak to zkontrolovat? Řiďte se těmito pokyny, a možná se dočkáte už nejnovější aktualizace.  


Chcete-li zkontrolovat dostupnost EMUI 12, postupujte podle pokynů níže.

  • Nastavení
  • Systémové aktualizace
  • Klepněte na Aktualizace softwaru
  • Klepněte na ZKONTROLUJTE AKTUALIZACE

Počkejte, až systém zkontroluje aktualizace softwaru, a pokud vám nabídne update, tak poté zahajte instalaci stisknutím tlačítka STÁHNOUT A INSTALOVAT.


EMUI 12
Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Existuje však několik věcí, které byste měli vědět, než přistoupíte ke stažení této hlavní aktualizace do telefonu Huawei.

V současné době je software v režimu distribuce a spotřebitelé si mohou tuto aktualizaci softwaru stáhnout, jakmile se objeví v telefonu. Doba distribuce se však může lišit v závislosti na zemi nebo regionu. Proto je možné, že vaše manželka na modelu P40 Pro aktualizaci na EMUI 12 má, ale vy na svém totožném smartphonu ne.

Přestože aktualizace neovlivní váš telefon. Tak samotný výrobce doporučuje, abyste si prováděli pravidelně zálohu systému, abyste zabránili nechtěné ztrátě dat z telefonu.


EMUI 12 a starší smartphony:

Kromě výše zmíněných několika modelů existuje více telefonů, které se brzy dočkají stabilního EMUI 12.

Mezi tyto modely patří:

  • Huawei P30, P30 Pro
  • Huawei Mate 20, Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 10, Mate 10 Pro
  • Huawei P20, P20 Pro

Huawei už dříve potvrdil, že EMUI 12 bude kompatibilní i se smartphony s procesory Kirin 970. Ale jak je známo, tak se tato situace může na různých trzích lišit.  

EMUI 12 přichází s řadou nových funkcí, včetně nového efektu animací, který vylepší váš uživatelský zážitek o nové prvky. EMUI 12 má nový ovládací panel sestávající z různých služeb na jednom místě, k dispozici je také panel oznámení se samostatnou sadou funkcí pro upozornění.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei (vlastní)

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

12 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *