Nothing Phone (1) se do Evropy nepodívá. Jeho domovem bude Indie

Nothing Phone
Nothing Phone / Zdroj fotografie: Společnost Nothing

Nový smartphone s výrazným názvem Nothing Phone (1), mohl patřit mezi ta zařízení, která překvapí novodobý svět. Tento nový projekt vznikl prostřednictvím Flipkartu, kde do tohoto smartphonu investovalo několik tisíc případných budoucích zákazníku. Po velkém úspěchu na tomto serveru se začalo spekulovat, že výrobce se rozhodne zaútočit i na evropský trh.

V současnosti situace o vstupu do Evropy utichla, a další podrobnosti o uvedení telefonu na trh jsou stále pod pokličkou. Nutno říci, že tento smartphone byl původně představen s tím, že nebyla známá žádná jeho klíčová funkce nebo dokonce specifikace. V současnosti zatím víme, že na stránkách Flipkart je napsáno, že Nothing Phone bude brzy k dispozici.

Společnost, která za smartphonem Nothing Phone stojí, tak původně sídlí v Londýně. Ale ani ve Velké Británii to nevypadá, že by se tohoto modelu mohli uživatelé dočkat. Zakladatel společnosti Nothing, Carl Pei už dříve naznačil, že smartphone bude mít premiéru 9. června tohoto roku. Řada předplatitelů tedy čeká, až se telefon poprvé objeví na veřejnosti.


Nenechte si ujít:


Carl Pei potvrdil, že jako výrobce smartphonů má smlouvu se třemi hlavními distributory. Konkrétně se jedná o indický Flipkart, dále telekomunikační společností O2 a jako poslední partnerství uzavřel s Telekom Deutschland. I když nám je tato společnost cizí, tak na indické trhu má své skromné místo, a zákazníci od této společnosti nakupují spíše sluchátka.

Zástupce společnosti Flipkart uvedl, že Flipkart je platforma zaměřená na spolupráci s partnery, kteří mohou do indie přinést nové a inovativní produkty. Kromě toho je společnost potěšena, že může přinést telefon Nothing do Indie. Tvrdí, že telefon Nothing bude významným průlomem v odvětví chytrých telefonů.

Nothing Phone
Představení Nothing Phone / Zdroj fotografie: Společnost Nothing

Co můžeme od Nothing Phone očekávat?

Současné úniky nám dávají malinkou představu o tom, jaký Nothing Phone ve skutečnosti bude. Pokud jsou všechny předchozí úniky pravdivé, tak se dočkáme smartphonu s velikostí displeje 6,43 palce, AMOLED technologií a rozlišením FHD+. Displej bude dále nabízet 90Hz obnovovací frekvenci, která už je dnes takový standard.

Srdcem tohoto smartphonu má být Snapdragon 778G, který už patří mezi starší procesory. Ale pokud se bude jednat o cenově dostupný telefon, který má okouzlit indický trh, tak je plně postačující. Ohledně paměti RAM, tam už je to o něco lepší. Smartphone údajně dorazí s 8GB RAM a 128GB interní pamětí.  

Ohledně fotoaparátů, to prozatím nevypadá moc dobře. Zadní strana má obsahovat tři senzory. Hlavní snímač má dostat rozlišení 50 MPx, širokoúhlý snímač má být 8 MPx a jako poslední do třetice má být 2 MPx. Samozřejmostí je baterie o kapacitě 4500 mAh a klasický port USB-C. Ohledně operačního systému se zatím výrobce nechal slyšet, že smartphone dorazí s předinstalovaným Androidem 11.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 91mobiles.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *