Jedno špatné kliknutí, a máte zaděláno na malér. Tato volba vám může úplně vysát baterku ve vašem iPhonu

iPhone
Zdroj fotografie: Apple

Pokud máte iPhone 12 nebo novější, znamená to, že váš Apple smartphone podporuje rychlý internet 5G. Rychlost 5G nezískáte, pokud nemáte zároveň smlouvu na podpůrnou SIM kartu, a pokrytí sítě 5G ve vaší oblasti. Jakmile ale budete 5G používat, může rapidně snížit výdrž baterie iPhonu. Používání 5G internetu je obvykle náročnější na baterii než klasické 4G, a to by vám mohlo způsobit potíže.

Společnost Apple má naštěstí několik nastavení, která to mohou omezit. Nejprve otevřete aplikaci Nastavení a poté přejděte do části Mobilní data. Nyní klepněte na Volby dat, pokud používáte i eSIM, můžete jich mít více. Dále zvolte Hlas a data, kde můžete vybrat nastavení 5G.

Pokud jste velmi nervózní ohledně výdrže baterie, bude pro vás nejlepší zvolit možnost 4G. Ideálním řešením je však použití funkce Automatické 5G. „Funkce Automatické 5G používá síť 5G jen tehdy, když výrazně nesníží výdrž baterie,“ vysvětluje společnost Apple. To znamená, že 5G budete používat jen na úkony, které rapidně nesníží vaši výdrž. Třetí možností je 5G Zapnuto, která bude používat 5G internet, i když bude rychle snižovat výdrž baterie.

iPhone
Zdroj: Svět Huawei

Nenechte si ujít:


Tuto funkci můžete použít, pokud máte plně nabito, nezáleží vám na výdrži baterie a chcete prostě co nejvyšší rychlost připojení. Pokud sledujete video ve vysokém rozlišení nebo stahujete velký soubor a nezáleží vám na výdrži baterie, může to být skvělá volba.

5G čipy u těchto iPhone modelů nepatří zrovna k těm nejúspornějším, proto 5G připojení má rapidní vliv na výdrž baterie ve vašem smartphonu. V některých případech je skutečně lepší, když použijete klasické 4G, které je v našich končinách stále ještě nejrozšířenější. Do budoucna se má výdrž baterie při používání 5G sítě už jen prodlužovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk/

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *