Zákaz TikToku? Nevadí, v Rusku se vrátil na původní čísla z ledna

TikTok
TikTok na smartphonu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Rusko je sankciováno snad v každém odvětví, které jen existuje, a když sankciováno není, tak samotný zákaz pro danou sociální síť vydala ruská vláda tak, aby ruští uživatelé neviděli žádná videa z války na Ukrajině. Mezi tyto případy se řadí i TikTok, ale zdá se, že drtivá většina Rusů tento zákaz obešla, a tak si užívají trendová videa i nadále. Určitě se ptáte, proč je zrovna TikTok zakázán, když je z Číny, nicméně, odpověď je snadná. Jakmile válka začala, tak na TikToku byla videa z Ukrajiny hitem. Mně samotnému jich vyjelo nespočet, ale je pravdou, že v tuto chvíli už to tolik netáhne.

Podle prvních výsledků z prvníhé pololetí se počet ruských uživatelů sociální sítě TikTok po přechodném poklesu dostal na téměř původní lednová čísla. Tedy do doby, než ještě vůbec nějaká válka byla.

Podle webu Yota se počet uživatelů TikToku v červnu v Rusku vrátil přibližně na lednová čísla. Po zavedení omezení přišla služba o část sledovatelů, ale v tuto chvíli se situace zlepšila a je možné, že ještě přeroste dřívější hodnoty z ledna.


Nenechte si ujít:


V dobu od 14. do 20. března sociální síť zaznamenala vůbec největší pokles uživatelů za první půlrok. V týdnu od 13. do 19. června zase zaznamenala svůj největší vrchol.

Síťový operátor Tele2 uvedl, že v únoru až březnu 2022 TikTok dokázal dohnat YouTube z hlediska návštěvnosti. Navzdory tomu, že za poslední čtyři měsíce byli Rusové méně aktivní na svých smartphonech. „TikTok představuje 50 % a YouTube 60 % aktivity všech předplatitelů Tele2.“, uvádí tisková služba operátora.

Podle expertů z MTS Big Data zase klesl počet uživatelů v červnu v porovnání s lednem až o 39 %, což je více než uvedly výše zmíněné společnosti. Dále jsme se dozvěděli, že podle této společnosti byl zaznamenán největší pokles uživatelů v dubnu.

Návštěvnost ruských sociálních sítí v červenci klesla o 16,7 % v porovnání s lednem tohoto roku.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *