Již brzy se dočkáme nového tabletu od Huawei

Huawei
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Od společnosti Huawei se moc nových produktů poslední dobou nedočkáváme. Nejpočetnější jsou tak hodinky, které jsou pevnou stálicí. Čínské společnosti se pořád nepodařilo dostat do těch starých kolejí, kdy chrlila jeden produkt za druhým, což je škoda.

Nicméně, i přesto není všechno u konce, a tak Huawei přijde s novým tabletem. V květnu se na trh dostal špičkový tablet MatePad Air (2023) s vlajkovým procesorem Snapdragon 888. Nyní, 20. července, by měl dostat svůj prostor tablet s názvem Huawei MatePad 11.5. Jeho specifikace a funkce jsou již známé, jelikož je dostupný už v Malajsii. Zítra bude uveden v Číně a pak lze předpokládat jeho rozšíření dále do Evropy. O tom bohužel žádné oficiální zprávy neexistují, a tak se to můžeme jen domnívat.

Huawei MatePad 11.5 má 11,5palcový LCD displej s rozlišením 2200 x 1440 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a poměrem stran 3:2. Obrazovka navíc obdržela certifikaci TUV Rheinland pro malé vyzařování modrého světla které chrání uživatele při dlouhodobém užívání zařízení. Samotný procesor zařízení tvoří Snapdragon 7 Gen 1, který se stará o bezproblémový výkon a efektivní multitasking. Vše, co budete na novém tabletu dělat, bude fungovat pěkně plynule. Procesor od Qualcommu pak bude spolupracovat s 6 nebo 8GB RAMkou a 128GB interním úložištěm.

Na zadní straně tabletu je jeden 13MPx fotoaparát s tím, že vepředu v obrazovce je umístěn 8MPx selfie snímač. Tablet má 7700mAh baterii s podporou 22,5W rychlého nabíjení. Software je tvořen nejnovějším HarmonyOS 3.1. Pokud byste chtěli tento tablet používat ve škole, tak vám život zpříjemní podpora M-Pencil 2. generace. Dále má nové zařízení stereo reproduktory, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2.

V Malajsii začínal MatePad 11.5 s počáteční cenovkou 330 USD. Cena na čínském trhu není známá, ale pravděpodobně se bude přibližovat té v Malajsii.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, giznext.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *