Jste neklidní bez mobilního telefonu? Dalších 89,2 % lidí to cítí stejně

mobilní telefon
Mobilní telefon / Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

V dnešní době, kdo nemá mobil, jakoby nežil. Stal se součástí našich každodenních životů. Je to poměrně dost praktické zařízení, díky kterému se můžeme cítit v bezpečí nebo se zabavit, ale není už toho trochu moc? Není ničím překvapivým to, že na telefonu lehce vznikne závislost. Je to v podstatě takový náš osobní doprovod, ať se nacházíme kdekoli.

Dokonce někteří lidé jsou jen neklidní z toho, když své zařízení necítí v kapse a pokud patříte mezi ně, tak máte problém. V nedávném průzkumu společnosti China Youth Daily Social Survey Center se zjistilo, že mnoho lidí nemá kontrolu nad tím, jak moc svůj telefon používají. Z průzkumu vyplynulo, že až 89,2 % respondentů se nedobrovolně a jen z nutnosti vlastní mysli musí podívat na displej svého mobilního telefonu.


Nenechte si ujít:


Dále 64,9 % dotázaných uvedlo, že by byli méně aktivní a nebyli se schopni soustředit, kdyby telefon u sebe neměli. Z nové studie vyplývá, že telefon nejvíce používají lidé narození po roce 1990 (92,2 %). Všechna tato čísla jsou opravdu vysoká a alarmující, nicméně, i to k dnešní době patří. Podle profesora Schumanna z univerzity East China Jiaotong lidé zpočátku telefony používali, aby zmírnili napětí a našli potěšení. Jak si však na tohle začali zvykat intenzivněji, tak nenápadně vytvořili začarovaný kruh.

Profesorova studie naznačuje, že časté obracení se na mobilní zařízení může zapříčiňovat psychické problémy, které nakonec mohou nabrat rychlý spád. Prvním z těchto problémů je obvykle rozptýlení. Uživatel se nedokáže soustředit. Takový spoleh v lidech může způsobit úzkost a znesnadnit jim práci, pokud u sebe telefon nemají.

Druhým problémem je nízké sebevědomí, protože svou závislostí snižujete efektivitu učení a vykonané práce. Hladina stresu se pomalu zvyšuje a sebevědomí klesá. Někteří na „srdíčkách“ lpí tolik, že pokud jich mají málo, tak z toho brečí nebo jsou nešťastní. A třetím problémem jsou fyziologické symptomy. Jakmile budete na mobilu trávit hodně času, tak nebudete mít čas na reálný svět a tím pádem i cvičení. To se může neblaze podepsat na vaši výkonnosti při jízdě na kole či jiných fyzických aktivitách. I to je bohužel v dnešní době časté. Je mobilní telefon vaší drogou?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *