Každý uživatel prohlížeče Google Chrome by měl zkontrolovat těchto pět nastavení

Google Chrome
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Google vyzývá majitele telefonů se systémem Android, aby si zkontrolovali nastavení ochrany osobních údajů v prohlížeči Google Chrome. Technologický gigant doporučuje podívat se blíže na pět nastavení, která by vás mohla ochránit a usnadnit vám život.

Zkontrolovat nastavení prohlížeče Chrome z telefonu nebo tabletu se systémem Android je velmi snadné a rozhodně se to vyplatí. „Pomocí nastavení ochrany osobních údajů můžete zlepšit svůj uživatelský zážitek,“ uvedla společnost Google. „Většina těchto nastavení je ve výchozím nastavení zapnutá, ale můžete je i vypnout.“

Chcete-li najít svá konkrétní nastavení, nejprve otevřete aplikaci Chrome. Poté vpravo od adresního řádku klepněte na možnost Více > Nastavení. Nyní klepněte na položku Soukromí a zabezpečení a poté vyberte funkci, kterou chcete aktualizovat.


Nenechte si ujít:


Nastavení soukromí v prohlížeči Google Chrome v systému Android

První funkcí, na kterou se můžete podívat, je Předběžné načítání stránek. Tato funkce může výrazně zrychlit práci s webem, ale na úkor ochrany soukromí. „Chrome zrychluje prohlížení a vyhledávání tím, že přednačítá stránky, o kterých si myslí, že byste je mohli navštívit,“ vysvětluje Google. „Za tímto účelem může Chrome používat soubory cookie, pokud je povolíte, a může šifrovat a odesílat stránky prostřednictvím společnosti Google, aby skryl vaši identitu před weby.“

Druhá významná funkce se nazývá Do Not Track (Nesledovat).

Tato funkce je určena k označování webových stránek, které nechcete sledovat. Není však neprůstřelná. Některé webové stránky mohou tento požadavek stále ignorovat. Je to však jednoduchý způsob, jak okamžitě zvýšit své soukromí na internetu.

Třetí na seznamu je funkce Vymazat údaje o prohlížení.

Dělá to, co je uvedeno už v nadpisu. Můžete snadno vymazat data o prohlížení z prohlížeče Google Chrome. To zahrnuje navštívené webové stránky nebo uložené položky ve webových formulářích. Dokonce je možné vymazat data o procházení z určitých časových období. Například můžete chtít vymazat pouze poslední hodinu, protože jste si prohlíželi nápady na dárky k narozeninám.

Čtvrtou položkou v seznamu ochrany osobních údajů v prohlížeči Google Chrome je Bezpečné prohlížení.

Jedná se o velmi důležitou funkci, protože vás může ochránit před tím, abyste se stali obětí nebezpečné webové stránky. „Chrání vás a vaše zařízení před nebezpečnými stránkami. Dostanete upozornění, kdykoli Chrome zjistí, že by navštívené webové stránky mohly být škodlivé,“ vysvětluje Google. „Když navštívíte webovou stránku, Chrome ji porovná se seznamem webových stránek uložených v centrálním počítači, o kterých je známo, že jsou škodlivé.“ To by mohlo zabránit tomu, abyste se stali obětí podvodu nebo aby vaše zařízení bylo infikováno nebezpečným malwarem.

Nakonec budete chtít prozkoumat přístupové platební metody.

Zde si můžete prohlédnout platební metody, které máte uložené pro Google Chrome. Uložení platebních metod může být praktickým způsobem, jak urychlit online transakce, přirozeně však zvyšuje riziko ohrožení soukromí. Naštěstí existuje speciální úprava, kterou můžete provést a která by vám mohla pomoci. „Uložené platební informace můžete upravit tak, aby se ukládaly pouze ve vašem zařízení a na jiných zařízeních se uložené platební informace nezobrazovaly,“ prozradila společnost Google.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *