Nejvyšší představil WhatsAppu připustil, že aplikace může začít obsahovat reklamy

WhatsAppu
Autor: Webster2703 / Zdroj: Pixabay

V dnešní době jsou reklamy ožehavé téma. Víceméně je obsahuje každá sociální síť. YouTube se k tomu staví tak, že začíná přidávat delší nepřeskočitelné reklamy a Facebook zase tak, že pokud ho budete chtít bez reklam, tak si připlatíte.

U Netflixu dokonce existuje předplatné, ve kterém jsou zahrnuté reklamy. Pozitivně se k tomu začíná stavět i Disney+ a zřejmě i Whatsapp. V nedávném rozhovoru s nejvyšším představitelem WhatsAppu, Willym Cathcartem, jsme se dozvěděli něco o budoucnosti aplikace. Představitel připustil, že platforma bude mít reklamy. To je docela překvapivé vzhledem k tomu, že v minulosti se proti nim stavěl.

Ještě v září Cathcart prohlašoval, že ve WhatsAppu žádné reklamy nebudou. To uživatele pravděpodobně uklidnilo, ale nedávný vývoj událostí naznačuje, že sociální síť nezůstane bez reklam na dlouho. S touto novinkou přišel deník Financial Times. Ten naznačoval, že Meta, mateřská společnost WhatsAppu, zvažovala o integraci reklam přímo do chatů s uživateli. To Cathcart kategoricky vyloučil, protože si uvědomuje, že uživatelé o reklamy přímo ve schránce nikdo nestojí.

Nevíme, kdy reklamy do WhatsAppu dorazí

Zástupce WhatsAppu však nechal pootevřená dvířka variantě pro reklamy umístěné někde jinde v aplikaci. A i když to vypadá tak, že v sociální síti reklamy nakonec opravdu skončí, tak se ještě neví kdy. Podle Cathcarta se o tomto tématu teprve interně diskutuje.

V dnešní době mnoho lidí využívá z toho důvodu, že tam nejsou právě otravné reklamy. Avšak krok k reklamám by mohl znamenat, že by lidé mohli od této sociální sítě upustit. V tuto chvíli ještě není nic jisté, a pokud reklamy přijdou, tak to zřejmě nebude hned, ale až za delší dobu. Nicméně i tak můžou být uživatelé nervózní. Možná by ani nebylo překvapíme, kdyby reklamy do aplikace dorazily v době, kdy se bude zavádět předplatné na Facebook a Instagram. Nebylo by překvapující, kdyby se nakonec WhatsApp připojil k nim.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, 4gnews.pt

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *