Huawei Mate 60 překonává v prodejích iPhone 15 na plné čáře. V počtu aktivací nechává iPhone za sebou

Huawei Mate 60
Huawei Mate 60 RS / Zdroj: Huawei

Prodej řady Huawei Mate 60 probíhá v Číně hladce a zpráva ukazuje, že tato nová vlajková loď Huawei má více aktivací než konkurenční iPhone 15. Huawei může být na nový Mate 60 právem hrdý. Jeho popularita stále nabírá na obrátkách.

Podle statistik třetích stran z Číny dosáhl počet aktivací řady Mate 60 od 29. srpna do 1. října 1,694 milionu kusů. Naproti tomu řada iPhone 15 za první dva týdny prodeje dosáhla 1,549 milionu kusů. Prozatím řada Mate 60 dosáhla více než 500 000 kusů objemu aktivací za týden.

Odhadem by počet aktivací řady Mate 60 měl činit 2,7 milionu kusů. A skutečný prodej řady Mate 60 by mohl k uvedenému datu přesáhnout 2,7 milionu.

Smartphone Mate 60 Pro, který byl představen 29. srpna, se začal prodávat hned první den. Společnost Huawei zorganizovala předprodejní program, který uživatelům umožnil zakoupit smartphone z online obchodu, ale i z kamenných poboček.

Huawei Mate 60
iPhone 15 / Zdroj: Apple

iPhone 15 debutoval 12. září, ale jeho prodej v Číně začal až ve třetím týdnu měsíce. V prodeji a datu uvedení těchto dvou smartphonů na trh je rozdíl, ale obě tyto firmy mají odlišné okolnosti.

Společnost Huawei zachovala jednoduchost představení Mate 60 Pro bez většího předvádění. Přestože byla čínská technologická společnost v posledních třech letech v pozadí, díky síti 5G se jí podařil velký návrat. To vytváří hlavní titulky novin a získává si pozornost celého odvětví.

Pozoruhodný je však také pokrok a popularita iPhonu 15. Vytváří tak mezi společnostmi Huawei a Apple přesvědčivý konkurenční boj, který bude mít jen jednoho vítěze.

Přesto z hlediska funkcí, konektivity a designu vytváří Huawei Mate 60 Pro a jeho nejvyšší modely, jako je Mate 60 RS, náhlý dopad na první kupující. Mezitím se iPhony rovněž těší velké poptávce spotřebitelů, která zřejmě nebude dosahovat tak vysoké poptávce, jaké v současnosti čelí Huawei.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *