Konec s AdBlockem? YouTube se proti němu chce bránit

YouTube
Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Google, vlastník YouTube, oznámil, že zkouší funkci, která má omezit funkčnost blokovacích aplikací reklam na přehrávací platformě YouTube. Nová funkce uživatelům neumožní aktivovat aplikace určené k blokaci reklam. Tato informace se k nám dostává několik dní poté, co jeden z leakerů odhalil některé klíčové detaily programu Google. Rovněž se novinka shoduje s konferencí od Googlu z tohoto roku.

S prvním snímkem obrazovky, na kterém můžeme vidět zablokované video kvůli blokování reklam, přišel leaker s přezdívkou SazK100. Ten dále uvedl, že pokud si uživatel blokovací aplikaci nevypne, tak nebude moci sledovat obsah na YouTube. V úniku dále stálo, že pokud uživatelům reklamy opravdu hodně vadí, tak pořád mají možnost přihlášení odběru k YouTube Premium, který vám nejenom odstraní reklamy, ale nabídne mnohem více funkcí.

Při pohledu na celou věc můžeme vidět, že jde prozatím pouze o malý experiment na bránění se blokaci reklam, ale časem by klidně mohl mít dalekosáhlé důsledky. V tuto chvíli jde spíš jen o takový pokus uživatele varovat, co se stane, pokud např. AdBlock nevypnou. Je otázkou, kolik lidí si to vezme doopravdy k srdci. Google stejně spíš přistoupí na vymyšlení vlastní funkce, která vám znemožní sledovat obsah na YouTube. V posledních letech jsou reklamy na YouTube stále víc otravné. Stává se tak poté, co platforma představila svoje předplatné Premium. Chce takto donutit lidi, aby si ji předpláceli, což se zřejmě nedaří v takovém měřítku, jaký by Google chtěl.

Na YouTube se zaměřuje pořád hodně tvůrců, kteří se tím živí. Nicméně není to jen o nich, ale i o jejich odběratelech, jež někteří přechází na TikTok, který se stal pro americkou společnost významným konkurentem. YouTube dokonce přišel se Shorts, což je taková napodobenina TikToku, která se moc nechytá, ačkoli své tvůrce také má.

Donutí vás YouTube svými změnami k tomu, abyste si ho předplatili nebo ho raději přestanete používat? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *