Video z YouTube způsobuje pád systému některých smartphonů s Androidem

YouTube
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Nedávno se u některých uživatelů telefonů Pixel objevil významný problém s konkrétním videem na YouTube. Podle několika zpráv způsobuje toto video u některých telefonů Pixel okamžitý pád systému při přehrávání. Někteří uživatelé navíc hlásili, že po pokusu o přehrání videa mají problémy s mobilní sítí.

Video na YouTube blokuje smartphony Google Pixel s operačním systémem Android

Problém nahlásilo několik uživatelů ve vlákně na Redditu, včetně těch, kteří používají telefony Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 6, Pixel 6 Pro a Pixel 6A. Redaktor serveru The Verge také nahlásil, že při pokusu o přehrání videa na svém zařízení Pixel 6 došlo k pádu systému. Problém se však nevyskytuje u všech uživatelů telefonů Pixel. Někteří uživatelé hlásí, že jejich zařízení Pixel dokáží video přehrát bez problémů.

Dotyčným videem je scéna ze sci-fi hororu Vetřelec. Který je k dispozici ve 4K HDR a je více než dva roky starý. Přestože je video k dispozici již delší dobu, na telefonech Pixel způsobuje problémy teprve v poslední době. Přestože uživatelům potenciálně postižených telefonů doporučujeme, aby se na něj nedívali, zde je odkaz na video.

Příčina problému je v současné době neznámá a společnost Google zatím nevydala k této záležitosti žádné prohlášení. Někteří uživatelé však spekulují, že problém může souviset s tím, jak telefony Pixel zpracovávají barvy. Podobně jako v případě problému, který dříve způsobil pád určité tapety u některých telefonů se systémem Android.

Telefony Pixel jsou známé svými schopnostmi přehrávání videa. Proto tento problém představuje významný problém pro ty, kteří se na tuto schopnost svých zařízení hodně spoléhají. Skutečnost, že se problém týká některých zařízení Pixel a ne jiných, naznačuje, že problém nesouvisí se samotným videem. Ale spíše s tím, jak zařízení zpracovávají data.

Incident zdůrazňuje důležitost testování softwaru a zajištění kvality, aby se podobným problémům předešlo. Vzhledem k tomu, že telefony Pixel jsou stále populárnější, musí společnost Google přijmout opatření, aby zajistila, že její zařízení budou před uvedením na trh důkladně otestována.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *