Která verze mobilního systému Android je nejoblíbenější?

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj: Pixabay

Ve vývojářské sekci Android Studio aktualizoval Google statistiky distribuce pro různé verze operačního systému. Dříve společnost podávala měsíční zprávy o rozšíření zeleného robota na trhu, ale to vyvolalo vlnu kritiky za špatnou práci při distribuci aktuální verze Androidu. Proto byla tato praxe ukončena a pouze jednou za půl roku Google zveřejňuje statistiky v Android Studiu. Nejnovější aktuální informace přinesl Google 9. května.

Zařízení se systémem Android 11 a novějším nyní tvoří největší část koláče s 28,3 %, oproti 24,2 % před šesti měsíci, podle nových údajů o distribuci za rok 2022. Podíl zařízení stále se systémem Android 10 klesl na 23,9 % z 26,5 % v listopadu.

Počet zařízení se systémem Android 9 je na 16,2 % z celkového počtu zařízení s tímto systémem. Android Oreo má 11,6 % a Nougat 5 %. Podíl těch zařízení, která fungují na Marshmallow, je 3,9 %. Na trhu se stále drží modely Lollipop (3 %), KitKat (1 %) a Lelly Bean (0,4 %). Bohužel, pro Android 12 nebylo ve statistikách místo. a to přímo naznačuje, že podíl zařízení, které mají nejnovější systém je zanedbatelný.

Google nedávno oznámil vydání druhé beta verze Androidu 13. Optimalizovaná ochrana soukromí, vylepšené téma Material You o podporu více aplikací, nová sekce v nastavení pro správu bezpečnostních funkcí, stejně jako možnost změnit jazyk rozhraní pro jednotlivé aplikace.


Nenechte si ujít:


Google upřesnil, že mnoho z nových funkcí je k dispozici již ve druhé beta verzi Androidu 13, které nyní mohou být dostupné nejen na chytrých telefonech Pixel, ale i na zařízeních jiných výrobců. ASUS, Lenovo, Nokia, OnePlus, Oppo, Realme, Sharp, Tecno, Vivo, Xiaomi a ZTE.

Google má posledních pár let problém s distribucí nejnovějšího systému Androidu mezi zařízení. Stále častěji se setkáváme s tím, že trvá několik měsíců, případně i let, než se nejnovější systém zeleného robota dostane do širokého podvědomí mnoha výrobců. V současnosti to je krásně vidět na Androidu 12. Už za pár týdnů tady máme Android 13, a verzi Androidu 12 má naistalováno pouze několik vlajkových modelů. Jinak po tomto systému neštěkne pes. Čím si myslíte, že je to způsobeno?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5google.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *