Konec SIM karet? Android 13 urychlí přechod ze SIM karet na nové eSim

Autor snímku: Tomek Walecki / Zdroj fotografie: Pixabay

Android 13 urychlí konec SIM karet. S budoucí aktualizací Google konečně umožní smartphonům se systémem Android připojení ke dvěma různým sítím prostřednictvím integrované eSIM karty. Tato novinka by měla urychlit odsunutí klasických SIM karet na druhou kolej.

Několik měsíců před oficiálním představením ve finální verzi Android 13 nadále odhalujeme všechna tajemství. Analýzou kódu nejnovější beta verze určené pro vývojáře objevil Mishaal Rahman, odborník na Android z blogu Esper, novou funkci, která by měla Googlu umožnit urychlit opuštění SIM karty v našich chytrých telefonech.

Gigant Google podle něj našel způsob, jak zlepšit fungování eSIM, technologie, která slibuje náhradu fyzických SIM karet. Pro ty, kteří nevědí, může eSIM nahradit tradiční SIM karty tím, že se zbaví pověstného šuplíku na SIM karty. Tato inovace umožňuje výrobcům ušetřit místo při navrhování jejich zařízení.

eSIM, která je již integrována do několika smartphonů na trhu, se snaží prosadit v sektoru mobilních telefonů. Oproti klasické SIM kartě trpí eSIM několika nedostatky. Technologie integrované karty například neumožňuje současné připojení ke dvěma různým operátorům. eSIM především není kompatibilní s funkcí dvou SIM karet. Pro připojení ke dvěma různým operátorům by bylo nutné integrovat dvě eSIM karty, což vyžaduje hodně místa.


Nenechte si ujít:


Podle Mishaala Rahmana se týmům Googlu podařilo tato omezení obejít vývojem „několika aktivovaných profilů“. Tyto různé profily umožní aktivovat několik SIM profilů na jedné eSIM. Konkrétně se bude možné prostřednictvím jediné integrované karty připojit k různým balíčkům nabízeným různými telekomunikačními operátory.

„Jedna eSIM položka se může připojit ke dvěma různým operátorům současně, což eliminuje potřebu mít dvě eSIM nebo jednu eSIM plus nano SIM kartu, aby bylo možné používat dvě SIM karty,“ vysvětluje Mishaal Rahman.

Podle všeho si Google tuto technologii patentoval v průběhu roku 2020. Po měsících vývoje je americká skupina konečně připravena přidat řešení do chytrých telefonů s Androidem 13. Skutečně existuje „více odkazů na tuto technologii v AOSP“, otevřeném zdrojová verze Androidu, specifikuje odborník. Google navíc v posledních měsících testuje toto řešení na zařízeních Pixel.

Všimněte si, že Apple již umožňuje iPhonu 13 používat dvě eSIM karty pro dva nebo více mobilních tarifů. Za těchto podmínek se proslýchá, že Apple plánuje v příštích letech definitivně opustit klasický šuplík na SIM. S přidáním této funkce do Androidu 13 se zdá, že budoucnost tradičních SIM karet se zkracuje.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: blog.esper.io

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *