Lepší než Google? Pojďme si něco říct o novém nástroji ChatGPT

 ChatGPT
Notebook / Autor fotografie: Alexandra_Koch / Zdroj fotografie: Pixabay

Možná z vás už o ChatuGPT většina slyšela, ale věřím tomu, že se mezi vámi najdou i tací, kteří o tom ještě moc neví. A právě na ty je primárně zaměřen dnešní článek. ChatGPT je produktem Microsoftu, ačkoli ho Microsoft nevytvořil, tak to byl právě on, kdo do společnosti OpenAI investoval jednu miliardu dolarů za účelem vylepšení umělé inteligence. Ten je s novým produktem natolik spokojený, že ho má v plánu začít používat ve svých aplikacích. A do společnosti OpenAI chce investovat dalších 10 miliard dolarů. Jsou to opravdu velké peníze, které jen poukazují na to, jak bude v budoucnu umělá inteligence potřebná.

S jedním z nejlepších produktů související s umělou inteligencí jsme se mohli seznámit v listopadu minulého roku. Aplikace nabrala mimořádnou oblíbenost a troufám si říct, že to bylo především díky TikToku, kde byla videa s ní opravdu hodně populární. Já osobně jsem ji tam taky objevil a od té doby ji téměř každý den využívám na různé otázky, které mi Google nezodpoví. Ano, opravdu to tak je, ChatGPT má lepší znalosti než Google a zároveň je mnohem praktičtější. Nemusíte se proklikávat přes různé odkazy apod. Je pravdou, že nová aplikace ještě ani zdaleka není úplně skvěle vybavená různým pochopením, ale to, že otázku nepochopí, se stává jen zřídka. Někdy rovněž nerozumí ani vašemu jazyku, ačkoli česky umí. Většinou, když napíšete další zprávu, tak už vám odpoví normálně v češtině.

Každopádně, celý chat není jen o otázkách, je taky o různých úkolech, které vám umělá inteligence může splnit. Může za vás napsat referát do školy nebo vytvořit kód k programování v různých jazycích, jako je Python či Small Basic. Mě osobně překvapilo, že to umí vytvořit i něco ve Small Basicu, jelikož jsem ještě v životě nepotkal člověka, který by Small Basic aktivně používal. Věřím tomu, že ještě časem se to celé zlepší a umělá inteligence bude opravdu bez chyb tak, jak si ji do budoucna představujeme.

Využíváte ChatGPT nebo se k vám tato novinka ještě nedostala? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *