Máte účet na Twitteru? Možná máte problém, sociální síť čelí masivnímu narušení dat uživatelů

Twitter
Elon Musk se znakem Twitteru / Autor snímku: Mohamed Hassan / Zdroj fotografie: Pixabay

Twitter v poslední době čelí několika problémům. Od té doby, co ho převzal Elon Musk, tak to s ním jde z kopce, ale aspoň se s tím něco snaží dělat. Propustil několik tisíc zaměstnanců, odblokoval dávno zablokované účty a zpoplatnil modré ověření u jména. Nicméně, teď čelí mnohem většímu problému. Zdá se totiž, že jeho potíže neskončily. Minulý rok měl Twitter čelit masivnímu útoku, kdy soukromé informace o jeho uživatelích padly do rukou nepověřených osob. Tehdejšímu vedení Twitteru se to podařilo udržet pod pokličkou, ale Muskovi už ne.

Populární web pro blogování čelil útoku v podobě získání výpisu citlivých informací o identitě více než 5 milionů jeho uživatelů. Později byly tyto citlivé informace sdíleny na Darkwebu, což je temná část internetu, na které se dost možná nachází nějaké informace i o vás, které se dostaly ven při jiných únicích. Při dalším úniku citlivých dat unikly informace o více než 10 milionech uživatelů. S těmito novinkami přišel web BleepingComputer.


Nenechte si ujít:


Podle webu únik sdílí telefonní čísla uživatelů, ověřený stav, název účtu, Twitter ID, biografii a dokonce i jméno. Původní zjištění poprvé zveřejnil bezpečnostní výzkumník Chad Loder na Twitteru. Bohužel byl brzy poté na platformě zablokován za prozrazení takových informací. Od té doby uběhla nějaká doba, a tak se rozhodl své informace sdílet na sociální síti Mastodont.

Ve svém prvním tweetu Loder uvedl, že obdržel důkazy o masivním narušení dat na Twitteru, které postihlo miliony Twitter účtů v EU a USA. „Kontaktoval jsem vzorek dotčených účtů a ty mi potvrdili, že ukradená data jsou správná. K tomuto porušení došlo už v roce 2021.“ uvedl Chad. BleepingComputer analyzovalo vzorek větší než 1,3 milionu telefonních čísel uživatelů Twitteru z Francie, což odhalilo, že data jsou opravdu přesná. Zbývá tedy počkat, jak se společnost k tomuto úniku dat postaví.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *