Skandál! Uber čelí žalobě od 500 žen kvůli sexuálnímu obtěžování jeho řidičů

Uber
Autor fotografie: Foundry Co / Zdroj fotografie: Pixabay

Pro mnohé je Uber ideálním místem, kde začít kariéru nebo si vydělat nějaké peníze, ale bohužel jsou i lidé, kteří ho zneužívají. O těch dnes bude dnešní článek. Je to jeden z nejrychleji rostoucích startupů na světě, ale uvnitř to nefunguje úplně stejně jako zvenku působí. Včera jsme se od CNBC dozvěděli, že na společnost Uber byla podána další hromadná žaloba. Tato žaloba zahrnuje výpověď pěti stovek žen, které byly různě sexuálně obtěžovány během jízdy s řidičem od Uberu. Stížnost konkrétně uvádí, že ženy byly uneseny, sexuálně napadeny, bity, znásilněny, uvězněny nebo jinak napadeny řidiči Uberu. Mimo tohle je v šetření minimálně dalších 150 napadení, která byla způsobena řidiči Uberu.

Začátkem tohoto měsíce vydal Uber analytickou zprávu. Ta zahrnuje informace ohledně sexuálních napadení, která údajně klesla o 38 %. Nicméně tuto statistiku nemůžeme brát zcela seriózně, jelikož poslední rok se poměrně dost pořád projevovala epidemie Covid-19. Můžeme předpokládat, že ta sehrála důležitou roli i v tomto případě.Sexuální útoky jsou jen jedním z prohřešků u společnosti Uber

Sanfranciská právnická firma, která žalobu podala, uvedla, že bezpečnost není nejvyšší prioritou Uberu. Celý obchodní model americké firmy tvrdí, že lidé mohou mít bezpečnou cestu domů. „Bezpečnost jezdců však nikdy nebyla jejich starostí, protože růst je na úkor bezpečnosti cestujících.“ uvedl Slater Schulman, který je zakládajícím partnerem společnosti, jež žaluje Uber. Dále dodal, že společnost skutečně uznala krizi sexuálních útoků v posledních letech, ale její reakce byla pomalá a neadekvátní s hroznými následky.

Advokátní kancelář je toho názoru, že všechny problémy tohoto druhu jsou nedostatkem odpovídajících zásad pro kontrolu řidičů. Dále považuje za chybu to, že Uber neodebíral řidičům otisky prstů nebo si nehledal informace o potenciálních řidičích prostřednictvím FBI. Dokonce má dlouholetou zásadu v tom, že nehlásí žádnou trestní činnost orgánům činným v trestním řízení. A to i v případě napadení nebo znásilnění.

Není to první případ, kdy Uber čelí podobné žalobě. V minulosti už musel vyplatit přes 170 milionů dolarů obětem těch nejrůznějších trestných činů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *