Máme ho! Toto je Samsung Galaxy Z Fold5, který nečekaně unikl na veřejnost

Samsung Galaxy Z Fold5
Autor: Obi Onyeador / Zdroj: Pexels

Po mnoha zvěstech a únicích se společnost Samsung konečně chystá představit své telefony Samsung Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Další kolo skládacích telefonů bude odhaleno v Soulu v posledním červencovém týdnu. Samsung Galaxy Z Fold5 se před odhalením objevil na oficiálních renderech potvrzujících jeho design.

Je to poprvé, co vidíme obrázek, který se zdá být součástí marketingové kampaně telefonu. Tento zřejmě vyklouzl z marketingové kapsy Samsungu a na světlo světa ho vynesla společnost MySmartPrice.

Samsung Galaxy Z Fold5 – konečně vylepšený pant

Slogan telefonu Samsung Galaxy Z Fold5 zní „Rozbalte svůj svět“ a působí trochu syrově, pokud si vzpomenete na starší kampaně společnosti Samsung. Každopádně na tom už tolik nezáleží, když všichni víme, o čem je Samsung Galaxy Z Fold. Zatím většina z nás sleduje, zda zvěsti o „novém vylepšeném pantu“ budou znamenat působivý upgrade otravného záhybu, který jsme měli v minulých verzích Galaxy Z Fold.

Naštěstí nám uniklý obrázek dává dobrý pohled na pant bez mezer. Pravděpodobně se dočkáme minimálního záhybu, který je však oproti minulým telefonům skutečným zlepšením. Kromě této nejzajímavější změny se zdá být Galaxy Z Fold5 velmi podobný svému předchůdci.

Samsung Galaxy Z Fold5 přináší sestavu tří fotoaparátů. Místo nového designu řady Samsung Galaxy S23 jsou u tohoto modelu kroužky fotoaparátu umístěny uvnitř oválného ostrůvku. Telefon má reproduktory na stejném místě jako jeho předchůdce, stejně jako tlačítka napájení a hlasitosti. Na renderu je přítomno také pero Galaxy S Pen, ale v telefonu není žádný slot pro stylus. Proto se dá předpokládat, že S Pen bude ukryt v krytu telefonu.

Procesor bude třešnička na dortu

Samsung Galaxy Z Fold5 je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy, což znamená, že má oproti běžným telefonům se Snapdragonem 8 Gen 2 mírnou výkonnostní výhodu. Stojí za zmínku, že Samsung Galaxy Z Fold5 bude jedním z mála „skutečných skládacích vlajkových telefonů roku 2023“. Vivo X Fold2 je zatím jediným skládacím zařízením se Snapdragonem 8 Gen 2. Nové telefony také přinesou uživatelské rozhraní One UI 5.1.1 se specifickými vylepšeními.

Model Z Fold5 bude uveden na trh 26. července společně s modelem Galaxy Z Flip5. Ten ponese stejný Snapdragon 8 Gen 2 pro Galaxy. Navíc se hovoří o tom, že bude obsahovat některá elegantní vylepšení, jako je větší vnější displej. Kromě nového skládacího modelu Samsung představí také novou řadu Galaxy Tab S9 a řadu Galaxy Watch6.

Jedná se o velký únik informací o dalším skládacím telefonu společnosti Samsung. Přichází celý měsíc před jeho vydáním. Jsme zvědaví, zda se v následujících dnech objeví další úniky.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *