Máme kompletní specifikace nového čipsetu Snapdragon 6 Gen 1

Snapdragon
Čip Qualcomm / Autor fotografie: Monoar Rahman Rony / Zdroj fotografie: Pixabay

V loňském roce Qualcomm uvedl na trh čipovou sadu Snapdragon 8 Gen 1 spolu s čipem Snapdragon 7 Gen 1. Později jsme se také dočkali aktualizované verze vlajkové lodi v podobě Snapdrgaon 8+ Gen 1. Všechny tyto tři čipy jsou založené na špičkové 4 výrobní procesní technologii a jsou určeny pro vlajkovou a střední třídu smartphonů.

Nyní to vypadá tak, že společnost pracuje na novém čipsetu určeném pro nižší třídu, který má být také založen na 4nm výrobní procesní technologii. Má zcela nahradit řadu Snapdragon 600. Všechny tyto informace víme od spolehlivého leakera Evana Blasse, který se s námi podělil o kompletní specifikace nadcházejícího Snapdragonu 6 Gen 1.


Nenechte si ujít:


Podle úniku bude Snapdragon 6 Gen 1 založen na již zmíněné 4nm výrobní procesní technologii a bude mít číslo dílu SM6450. Dočkáme se u něj Qualcommu Kyro s taktem až 2,2 GHz. Má mít podporu USB 3.1 , 12 GB LPDDR5 RAM s taktem až 2750 MHz. Konektivitu má zajišťovat modem Snapdragon X62, který přijde s podporou 5G.

Zařízení dodávána s touto čipovou sadou nabídnou rozlišení FHD+ při obnovovací frekvenci 120 Hz. WiFI zde bude zajišťovat technologie Qualcomm Fast Connect 6700 WiFi 6E s podporou nejnovějšího Bluetooth 5.2.

V oblasti fotoaparátů budou moci výrobci chytrých telefonů využít pole tří fotoaparátů s 13 MPx, 25 nebo 16 MPx a jednoho fotoaparátu s 48 MPx. Dokonce se zde dočkáme i podpory zachytávání videa ve 4K HDR videa při 30 FPS a Slow-motion videa v rozlišení 270p a 240p.

Únik neodhalil časový rámec uvedení nového čipsetu, nicméně se dá očekávat, že bude debutovat v nadcházejících měsících spolu s nadcházející sadou Snapdragon 8 Gen 2, která je určena pro vlajkové telefony.

Je otázkou, zda se tohoto čipsetu dočkáme i v mobilech Huawei, ale já osobně věřím tomu, že ano, ale jen ve 4G verzi, tak jak je tomu zvykem a co vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *