Máme pro vás stránku, která vám ukáže, jestli někdy unikla vaše data na černý trh

data černý trh
WordPress na notebooku / Autor fotografie: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Již jsme vám přinesli pár článků, které vás nějakým způsobem obohatili, ale troufám si tvrdit, že dnes to bude ještě o něco více. Každý měsíc slýcháme o tom, jak nějaké společnosti unikla data o jejich uživatelích na černý trh, ale nikdy nevidíme, kterým uživatelům to přesně bylo. Po dnešku už to vědět budete, a to díky stránce, kterou vám doporučíme, tak pozorně čtěte.

Dnes se budeme bavit o webu haveibeenpwned.com, protože ten vám přinese odpověď na to, o čem jsem vám přesně psal. Hned poté, co na vás web vyjede, tak uvidíte před sebou možnost psaní do kolonky. Tam musíte v mezinárodním znění napsat svůj mail či telefonní číslo. Na mail to mezinárodní znění nemá žádný vliv, ale před telefonní číslo musíte napsat předvolbu svého státu (pro Česko je to +420). Jakmile svůj údaj napíšete, tak nejprve před vás vyjedou doporučení k tomu, abyste měli dobře chráněný účet, a hned pod tím uvidíte, zdali vaše údaje byly někdy zneužity hackery.Já si to zkoušel, a přišel jsem na to, že můj mail se dostal na Darkweb poté, co PiZapu uniklo přes 42 milionů dat jeho uživatelů. Nicméně, nejčastější příčinou úniku dat u mých známých byl Facebook. Tento únik se stal v dubnu 2021 a patřil vůbec k největším únikům dat na celém světě.

Když se vrátíte zpět na hlavní stránku, tak na levé straně v rámečku uvidíte největší úniky dat na celém světě v historii lidstva. V rámečku na pravé straně zase uvidíte poslední úniky dat. Je zajímavé podotknout, že v žádném z těch největších úniku nefiguruje žádná společnost z Číny, ale pouze ty ze Spojených států či Kanady. Doufám, že vám mé doporučení k něčemu bylo a přišlo vám vhod. Do komentářů mi můžete dát vědět, jestli jste také zapleteni do nějaké kauzy či nikoli. U mě je to pouze mail, číslo mám v pořádku.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *