Čínská společnost BAK Battery představila bezpečnější polotuhé lithiové akumulátory s vyšší hustotou energie

akumulátory
Ilustrační foto / Autor: ThisIsEngineering / Zdroj: Pexels

Technologie akumulátorů se neustále vyvíjí, aby splňovala rostoucí požadavky digitálního věku. Potřeba lepších akumulátorů se stala zjevnější než kdy jindy, protože se denně spoléháme na naše zařízení pro komunikaci, produktivitu a zábavu.

Ať už se jedná o chytré telefony, notebooky nebo elektromobily, akumulátory s delší životností jsou nezbytné k tomu, abychom byli po celý den ve spojení a produktivní. S rozvojem technologií roste i naše závislost na nich, a proto je zdokonalování technologií akumulátorů nezbytnou součástí moderního života.

Vyhlídky do budoucna: Vize společnosti BAK pro rozmanité aplikace a expanzi

Společnost Shenzhen BAK Power Battery Co., Ltd. nedávno představila inovativní řadu polotuhých lithiových akumulátorů, které jsou známé svou výjimečnou energetickou hustotou, odolností a bezpečnostními prvky. Tyto akumulátory prošly přísným testováním a prokázaly odolnost proti potenciálním rizikům, jako jsou úniky, vznícení a zkraty. Jsou určeny pro použití v mimořádně bezpečných mobilních komunikačních zařízeních.

Liu Zhibo, viceprezident společnosti BAK Battery, vyzdvihl pokrok společnosti v technologii polotuhých akumulátorů, která je příslibem pro řadu aplikací, včetně mobilních zařízení, nositelných zařízení a elektrických vozidel. Společnost dosáhla významného pokroku ve vývoji vhodných elektrolytů a technik tuhnutí, zlepšila transport iontů a dynamiku rozhraní elektrod. Zásadní je, že tyto akumulátory prošly přísnými bezpečnostními testy, což potvrzuje jejich spolehlivost a potenciál v rozvíjejícím se energetickém odvětví.Společnost BAK Battery spolupracuje s předními výrobci ultrabezpečných mobilních komunikačních zařízení na zavádění svých špičkových polovodičových akumulátorů do různých odvětví, včetně důlní a obranné komunikace. Tyto akumulátory jsou umístěny jako vysoce kvalitní „aplikační akumulátory odolné proti výbuchu“ pro řešení odolná proti výbuchu.

Liu Zhibo je ohledně budoucnosti polovodičových akumulátorů optimistický a předpokládá jejich využití v profesionálních dronech, elektrických kolech, automobilech, systémech skladování energie a dalších. Společnost BAK navíc plánuje výrazně zvýšit svou výrobní kapacitu na úctyhodných 12 GWh.

Společnost Panasonic mezitím vyvíjí plně polovodičové akumulátory, zpočátku pro drony, se schopností nabít se na 80 % za pouhé 3 minuty a vydržet desítky tisíc cyklů nabití a vybití.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phone.cnmo.com, autonews.gasgoo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *