Meta uvádí svou novou aplikaci Threads, která bude konkurovat Twitteru

Threads
Autor fotografie: Gerd Altmann / Zdroj fotografie: Pixabay

Sociální sítě Marka Zuckerberga jsou známé po celém světě. Pod jeho portfolio spadá Facebook, Instagram, Mesenger a také Whatsapp. Nicméně to by se 6. července mělo změnit. Mark totiž uvede svou novou sociální síť Threads. Ta by se již nyní měla nacházet v App Store, ale jen v určitých zemích světa. Uživatelé Androidu se brzy také dočkají, jak naznačuje výpis z Google Play.

Threads přijde na trh jako jakási aplikace, která je řazena pod Instagram. To především z toho důvodu, že zpočátku se do ní půjde zaregistrovat pouze se svým Instagram účtem. Uživatelská jména, sledující a další informace se automaticky do Threads přenesou. Na základě screenshotů můžeme říci, že nová aplikace bude mít podobné rozhraní jako Instagram.

V Threads budete moci lajkovat, komentovat, zveřejňovat a sdílet příspěvky. Dokonce bude mít i vlákna, která budou sloužit pro různé diskuze uživatelů. Ostatně „Threads“ znamená v češtině vlákna, takže je jasné, že se jedná o primární funkci celé aplikace. Uživatelé také budou moci do svých příspěvků přidávat fotografie.

Nová sociální síť používá decentralizovaný protokol AcitivityPub, kterým se může pochlubit také Mastodon. To je další z konkurentů Twitteru. V minulosti mu přebral mnoho uživatelů, ale to již nyní neplatí. Stalo se tak poté, co Elon Musk prohlásil, že bude na jeho sociální síti podporovat svobodu slova. Tohle prohlášení hodně uživatelů vyděsilo, a ti tak raději přešli.

Služba má webovou stránku, ale na ní se mnoho informací nedozvíme. Nelze se tam přihlásit a zjistit ani žádné další užitečné informace. To se ale změní s příchodem oficiální aplikace. Není jasné, jak úspěšná nová sociální síť bude, ale asi všechny zajímá, jak si proti Twitteru povede. Threads může pro uživatele Twitteru i Mastodonu představovat vhodnou alternativu.

Nová aplikace bude mít za úkol především zaujmout lidi, což může být problém. Většina uživatelů si na svou aplikaci zvykne, a pak se jim těžko přechází. Zářným příkladem jsou YouTube Shorts nebo Reels. Obě podfunkce YouTube a Instagramu měly za cíl porazit TikTok, ale nestalo se tak. Ten je nyní jednou z nejpoužívanějších sociálních sítí na světě.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *