Éra rolovacích smartphonů je tady. Připravte se

Autor fotografie: 简体中文 / Zdroj fotografie: Pixabay

Je to už poměrně dost dlouho, co se nám představily ohebné smartphony. V této kategorii se vesměs uchytil Samsung a Huawei. Ostatní značky byly spíše jen do počtu. Naneštěstí, Huawei podkoply nohy sankce, takže Samsung v této kategorii na globálním trhu zůstal sám a nutno podotknout, že se mu opravdu daří. Teď už bereme ohebné smartphony jako běžnou záležitost, a tak výrobci přišli s něčím novým.

Řeč je tady o rolovacích smartphonech. Ano, čtete dobře, vážně se jedná o smartphony s rolovacím displejem. Je pravděpodobné, že jste ještě o tomto novém odvětví smartphonů neslyšeli, tak si o tom pojďme něco říct. Kdo vlastně přišel s prvním konceptem rolovacího smartphonu? Asi byste to nečekali, ale byla to společnost Oppo. To právě od ní uteklo minulý rok první video, na kterém lze vidět rolovací smartphone.

Autor: Юрій Світлик (se souhlasem)

Smartphone budoucnosti?

Jak šel čas, tak šel pochopitelně i vývoj, který se zdá být u zdárného konce. Tedy aspoň minimálně pro první generaci těchto rolovacích smartphonů u společností Samsung a Oppo. Bude to pravděpodobně Oppo, které představí první rolovací smartphone, a pak jej bude následovat Samsung. Zatím nevíme o více společnostech, které by se vývoji této technologie u jejich smartphonů věnovali. Je veřejně známo, že si Huawei patentoval mobil s rolovacím displejem, ale žádné další informace o tom nemáme. Vzhledem k americkým sankcím si myslíme, že to není pro Huawei momentálně téma.

Autor: Юрій Світлик (se souhlasem)

Je více než jasné, že Oppo nebude mít v tomto odvětví moc velkou konkurenci, protože se vývoji věnuje dost dlouho. Mezitím, co se Huawei, Motorola či Samsung naplno věnovali ohebným smartphonům, tak Oppo neotalélo, a věnovalo se tomu svému. Je otázkou, zdali se tento typ smartphonů uchytí, nicméně, přijde mi to lákavější než ohebné smartphony. Jak to máte vy? Vyzkoušeli byste raději ohebný nebo rolovací smartphone? Napište mi to do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *