Meta v některých evropských zemích zruší jednu ze svých klíčových funkcí

Autor fotografie: Azam Kamolov / Zdroj fotografie: Pixabay

Meta, dříve známá jako Facebook, uvedla, že v několika evropských zemích zruší svou funkci Facebook News. Konkrétně se to má týkat Německa, Velké Británie a Francie. Rozhodnutí přichází jako preventivní opatření proti šíření dezinformací. Americká společnost několikrát čelila obviněním ohledně toho, že se touto službou šíří dezinformace. Úplného zrušení se dočkáme na začátku prosince.

Podle agentury Reuters byla Meta pod drobnohledem všech vlád zemí, ve kterých bude Facebook News zrušeno. Dle některých politiků kvůli neoblíbené funkci docházelo skutečně ke škodám. Avšak americký gigant neruší svoje zpravodajské úplně. I nadále totiž bude dostupné News Feed. Facebook neočekává, že kdyby se tato položka zrušila, tak by to mělo nějaký významný dopad na současnou situaci. Část se zprávami na Facebooku navštěvují pouze 3 % uživatelů, takže to není pro uživatele a samotnou společnost nějaké hrozba.

Pozitivní dopad rozhodnutí to může mít pro ty společnosti, které se věnují News Feed, jež teď může zaznamenávat nižší návštěvnost. Naopak, špatné je to pro ty, které se na Facebook News nějakým způsobem spoléhaly. Dalším mínusem je to, že už uživatelé nebudou mít vše prakticky na jednom místě a budou muset více hledat na internetu. To rovněž nemusí mnohým lidem vyhovovat. A nakonec se jedná o další ránu pro novinářský průmysl, který už teď čelí krizi v podobě menších zisků z reklam a vzestupu sociálních sítí.

V České republice Facebook News dostupné v tuto chvíli ani není a už ani nebude. Nás to naštěstí netýká a jenom to potvrzuje to, že ne vždy každá funkce může být přínosem. Snad se Facebook do budoucna poučil a už se vyhne podobným zbytečným problémům. Ocenili byste podobnou funkci i u nás nebo vám stačí Seznam a Google News? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *