Mezi lidmi se šíří falešná aplikace WhatsApp. Není i na vašem smartphonu?

WhatsApp
Autor: Webster2703 / Zdroj: Pixabay

Situace není vůbec dobrá. Několika milionům uživatelů aplikace WhatsApp přišlo varování, aby si zkontrolovaly své aplikace. Je možné, že používáte pochybnou, respektive neoficiální verzi aplikace, která by mohla zveřejnit vaše zprávy.

Oficiální varování aplikace WhatsApp vyzývá všechny uživatele, aby se ujistili, že používají správnou aplikaci. Při používání „klonu“ této komunikační aplikace byste mohli být dokonce špehováni a odposloucháváni. Tyto aplikace často slibují dodatečné funkce, které nejsou v běžné verzi aplikace WhatsApp vůbec k dispozici, ale nesou s sebou obrovská rizika. „Neoficiální aplikace jsou pozměněné verze klasické aplikace, což znamená, že jsou vyvinuty třetími stranami a porušují naše podmínky služby,“ varovala společnost WhatsApp.

„Tyto aplikace nepodporujeme, protože ohrožují vaše soukromí, bezpečnost a zabezpečení. „Pokud je používáte, není zaručeno, že vaše zprávy nebo vaše údaje, jako je vaše poloha nebo sdílené soubory, budou soukromé a bezpečné.“ Pokud používáte falešné aplikace, hrozí vám skutečné nebezpečí. Je možné, že si vaše zprávy budou moci přečíst a vidět vaše fotografie úplně cizí lidé.

Dokonce vám může hrozit, že vám bude oficiální aplikace WhatsApp zakázána. „Tyto aplikace ohrožují vaše soukromí, bezpečnost a zabezpečení,“ vysvětluje WhatsApp. „Pokud je používáte, není zaručeno, že vaše zprávy nebo vaše data, jako je vaše poloha nebo sdílené soubory, budou soukromé a bezpečné. „Váš účet může být také dočasně nebo trvale zakázán.“

Chcete-li se ujistit, že používáte správnou aplikaci, podívejte se na stránky oficiálního obchodu pro iPhone v systému iOS a pro Android. Oficiální verze aplikace WhatsApp bude mít miliony hodnocení a miliardy stažení. Pokud používáte některou z těchto aplikací, možná jste již obdrželi upozornění od společnosti Google.

Společnost Google vydává varování uživatelům, kteří si stáhli „klony“ aplikace WhatsApp. Možná jste si tedy všimli, že na vás vyskočilo upozornění s nápisem „Tato aplikace je falešná“. „Pokud jste obdrželi toto varování Play Protect od společnosti Google, pravděpodobně používáte neautorizovanou a neoficiální verzi aplikace WhatsApp,“ vysvětlila společnost.

„Z důvodu obav o bezpečnost může společnost Google tyto aplikace zakázat a odinstalovat.“ Bohužel neexistuje žádná záruka, že přechod zpět na oficiální aplikaci WhatsApp umožní migraci historie chatu. Při přechodu na oficiální aplikaci se tedy možná budete muset vzdát svých starých textových zpráv.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *