Oppo se chystá na uvedení nového skládacího smartphonu

Oppo
Zdroj: Oppo

Včera začala dvoudenní konference společnosti Oppo, která nám toho prozatím hodně nabídla. Dočkali jsme se uvedení zařízení jako OHealth H1, Air Glass 2 či čip pro Bluetooth zařízení MariSilicon Y Bluetooth a inteligentního cloudu AndesBran. Nicméně to nebylo jediné, co nám Oppo nabídlo, jelikož se dočkáme i uvedení nového skládacího telefonu Oppo Find N2. Ten sice oficiálně nepředstavilo, ale odhalilo nám, kde všude nový smartphone bude. Nová „skládačka“ bude oficiálně uvedena na trh dnes.

Původní model Find N, který byl oficiálně uveden loni v prosinci, se prodává výhradně na čínském trhu. Bohužel to samé bude i v případě jeho nástupce modelu Find N2. Společnost jako důvod tohoto rozhodnutí uvádí kompatibilitu aplikací. Skládací zařízení s velkou obrazovkou, která se promění v tablet, spoléhají na aplikace, které se dynamicky nastaví podle momentálního rozložení telefonu.

Ekosystém aplikací pro Android tablety je už léta špatný. S oblibou skládacích zařízení od Samsungu se však situace postupně mění. Dobrou zprávou každopádně je, že řada Oppo Find N2 má dva telefony. Druhý model se oficiálně jmenuje Oppo Find N2 Flip a bude uveden na globální trhy.

Oppo
Nová skládací zařízení od Oppa / Zdroj fotografie: Oppo

Jak již název napovídá, jedná se o véčkový skládací smartphone. Je to také první skládací zařízení Oppo, které bude dostupné globálně. Firma zatím neodhalila přesné mezinárodní trhy, na kterých se bude prodávat. Podle úniků bude model Find N2 Flip dodáváno s 6,8palcovým skládacím displejem, 3,26palcovým krycím displejem, procesorem MediaTek Dimensity 9000 Plus, 50MPx hlavním snímačem + 8MPx ultraširokoúhlým duálním fotoaparátem a 32MPx selfie kamerkou. Software bude tvořit operační systém Android s ColorOS 13. Uvnitř samotného zařízení najdeme baterii o velikosti 4300 mAh s podporou 44W nabíjení.

Prozatím jsou v Česku pouze dva výrobci skládacích smartphonů – Samsung a Huawei, ačkoli je druhý jmenovaný už spíše na ústupu skrze americké sankce. Doufáme, že se k nim Oppo přidá a Samsungu přibude zdravá konkurence.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *