Apple má zájem o streamovací práva na NBA

Apple
Logo společnosti Apple / Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Boj mezi streamovacími službami je rok od roku hektičtější. Společnosti usilovně pracují na tom, aby dokázaly uspokojit více uživatelů tím, že nabízejí obsah, který není dostupný na jiných platformách. Jednoduše řečeno, je exkluzivní pouze pro ně. Nedávno jsme byli svědky vzestupu sportovního obsahu na některých platformách. Apple si tohoto zřejmě všiml a chce se k tomuto trendu přidat stylově a to tím, že do svého portfolia přidá americkou basketbalovou ligu NBA.

Tu mimo jiné hraje i český hráč Vít Krejčí jako rozehrávač za Atlantu Hawks. Podle zprávy Apple projevil zájem o získání streamovacího balíčku NBA. Apple je tedy mezi dalšími zájemci. Těmi dalšími zájemci jsou společnosti jako Amazon a NBC Sports, přičemž NBCUniversal má zájem především o Play-off.

NBCUniversal se chce zaměřit na dohodu, která mu umožní vysílat play-off hry na NBC Network, ale přesto budou dostupné některé sezónní zápasy pouze přes exkluzivní streamovací službu Peacock. Zpráva bohužel neuvádí podrobnosti o tom, co ostatní zájemce jako Apple zajímají. V každém případě víme, že se bude jednat o závod na přilákání mnoha fanoušků tohoto sportu. Ten fanoušek, který bude chtít NBA sledovat, si musí zaplatit platformu, na které to exkluzivně bude.


Nenechte si ujít:


NBC měla práva na NBA, ale Disney a Turner Sports je koupily před více než 20 lety. Jednání nemohou být obnovena, dokud se dva výše zmínění nedohodnou na vzdání se exkluzivního práva, které jinak vyprší v dubnu 2024. NBA by se nakonec mohla rozhodnout prodloužit svou smlouvu s Disney a Turner Sports. To by jistě přineslo zklamání Applu a dalším společnostem. Každopádně, pokud bude šance, gigant z Cupertinu určitě nabídku učiní. Podle CNBC může NBA v podstatě vytvořit dva balíčky pro zájemce o rozdílný obsah.

Stojí za zmínku, že je to jen další iniciativa od společnosti Apple, která se snaží přitáhnout milovníky sportu. Společnost již má smlouvy s Major League Baseball a Soccer. Hry MLS začnou v únoru. Cena MLS Season Pass je 14,99 $ za měsíc nebo 99 $ za sezónu. S obsahem NBA může být Apple TV+ ještě relevantnější ve srovnání s jinými streamovacími platformami.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *