Microsoft úplně zešílel. Bude v budoucnu do svého systému integrovat klasické reklamy?

Microsoft
Sídlo Microsoftu / Autor fotografie: efes / Zdroj fotografie: Pixabay

Microsoft má nově v plánu vyvinout verzi Windows, která se bude zcela spoléhat na cloud a zobrazovat reklamy. Má se jednat o krok, kterým chce americký gigant zabránit poklesu prodejů počítačů, protože to sníží jejich ceny.

Není žádným tajemstvím, že prodeje počítačů se systémem Windows poslední dobou prudce klesají. Microsoftu se tento pokles týká již tři čtvrtletí v řadě, finanční výsledky společnosti jsou v tomto ohledu špatné. Tomu chce samozřejmě předejít, a tak se uchyluje k překvapivým krokům, které se ponesou v nelibosti spotřebitelů.

Za částečný neúspěch může také nový Windows 11, který nedokázal nalákat tolik uživatelů. Už jen dle statistik je zcela zřejmé, že nový operační systém nedokázal přilákat tolik uživatelů, v kolik americký gigant doufal. Ten představuje něco málo přes 15 %, a tak dobře zavedené verzi Windows 10 nemůže konkurovat ani zdaleka.

Bohužel pro spotřebitele se Microsoft rozhodl pro překvapivý a úsporný krok. Má v plánu poskytnout levněji své licence do počítačů s tím, že je částečně zaplatí reklamy. Nižší cena by měla přilákat více zákazníků dle údajů Microsoftu.

Dále společnost najímá nové inženýry, kteří by měli být odpovědní za „vybudování nového směru pro Windows ve světě založeném na cloudu.“ Má v plánu poskytnout větší výpočetní výkon a a zároveň dostupnost. Protože předplatné by měly opět pokrýt reklamy. Částka za cloud by mohla být pro některé lidi naprosto nemyslitelná, a tak raději Microsoft sáhne po reklamách a nastaví nižší cenu.

Bohužel po Netflixu se jedná o další společnost, která musí sáhnout po předplatném s reklamami, aby měla vyšší zisky. Globální inflace se dotýká nás všech, což všichni pociťujeme na vlastní kůži. Mnoho lidí už je zvyklých na reklamy ve svých telefonech, obzvláště uživatelé telefonů Xiaomi, ale chcete si koupit notebook za několik tisíc a mít na něm reklamy? Já ne, a tak doufám, že v prodejích budou i verze bez reklam.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *