Jižní Korea jde proti americkým gigantům. Udělila pokutu několika klíčovým společnostem

Jižní Korea
Jižní Korea udělila pokutu společnostem Google a Meta / Autor fotografie: Firmbee / Zdroj fotografie: Pixabay

Jihokorejská komise pro ochranu osobních údajů uvalila obvinění na platformy Google a Meta za porušení zákonů na ochranu soukromí. Výbor v prohlášení uvedl, že společnosti Google udělil pokutu 69,2 miliardy wonů (50 milionů dolarů). Společnost Meta rovněž neunikla trestu a dostala pokutu 44 milionů dolarů za shromažďování osobních údajů bez souhlasu uživatele. Obě společnosti používají informace uživatelů pro vlastní reklamy a jiný prospěch.

Obě společnosti vyjádřily pevný odpor vůči rozhodnutí. Tvrdí, že vždy dělaly maximum pro ochranu osobních údajů. Výbor uvedl, že Google a Meta výslovně neinformovaly uživatele svých služeb, takže nezískaly předchozí souhlas při shromažďování a analýze informací o chování uživatelů tak, aby si mohly odvodit jejich zájmy, které můžou použít k přizpůsobení reklam.


Nenechte si ujít:


Americký senátor Lindsey Graham znovu kritizoval Facebook, Twitter a další sociální sítě. Chce použít nové metody k regulaci schopností těchto společností a dokonce zvažuje použití licencí k regulaci. Graham prozradil, že spolupracuje s několika senátory na regulačním zákonu. Na Twitteru Graham otevřeně řekl, že společnosti sociálních médií mají silnou mezinárodní přítomnost. Mají však poměrně málo omezení ohledně toho, co mohou a nemohou dělat. Graham se obává, že americká komise pro ochranu osobních údajů nemá mnoho nástrojů pro regulaci schopností společností v oblasti sociálních médií.

Sociální sítě nemají licenci a nikdo je nemůže žalovat. „Pokud chcete řídit, potřebujete řidičský průkaz, a pokud chcete prodat nemovitost, potřebujete průkaz,“ uvedl Graham. Senátor chce použít soubor pravidel k závaznosti a také chce, aby sociální platformy přijaly přísnější opatření proti kyberzločinu a zahraničnímu vměšování.

Pro Google je to jedna z mnoha pokut, které mu byly v poslední době uděleny. Dokonce i Evropská unie udělila Google pokutu ve výši několika miliard korun. Rusko nechce zůstat pozadu, a tak za poslední rok také Googlu udělilo mnoho pokut za ty nejrůznější věci, ale ne tak vysoké jako Jižní Korea s Evropskou unií. Myslíte si, že se Googlu tolik pokut vyplatí? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *